Medicover partnerem Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi

0
1015


Medicover został partnerem globalnej Kampanii Estée Lauder Companies na rzecz Walki z Rakiem Piersi, która w tym roku obchodzona jest po raz 20. W październiku 2012 roku we wszystkich Centrach Medicover oraz w Szpitalu Medicover pojawią się pudełka z różowymi wstążkami.

Także w październiku klientki Estee Lauder będą otrzymywały różowe wstążki oraz broszury informacyjne, przypominające o konieczności badań i kontroli stanu swojego zdrowia. W perfumeriach będzie można kupić limitowane edycje produktów, z których całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na badania nad lekiem na raka piersi prowadzone w Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
 
W ramach kampanii prowadzonych jest wiele działań profilaktycznych i informacyjnych, mających na celu uświadamianie kobietom na całym świecie, jak ogromne znaczenie mają regularne badania i kontrola piersi we wczesnym wykrywaniu raka piersi.

– Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi to bardzo ważna inicjatywa, która od 20 lat uświadamia kobietom na całym świecie, że regularne badanie piersi może uratować życie, bo nowotwór ten można wyleczyć, o ile zostanie wcześnie wykryty. Pamiętajmy o tym same i przekazujmy ten komunikat dalej. Badajmy się regularnie i przypominajmy o kontroli swoim mamom, córkom, przyjaciółkom. Prosimy również panów, aby zachęcali do badań swoje żony, partnerki, córki. ‘Walczmy’ z rakiem piersi – nie tylko w październiku – ‘miesiącu różowej wstążki’, ale przez cały rok – mówi dr n. med. Ewa Kurowska, ginekolog-położnik ze Szpitala Medicover.