Medicover: pilotaż nowej usługi mobilnej dla ciężarnych

0
362

Medicover planuje wprowadzić do swojej oferty nową usługę – mobilne badanie teleKTG Pregnabit. Udział w bezpłatnym pilotażu usługi oferowany jest w Centrum Medicover przy Alejach Jerozolimskich 96 w Warszawie.

Usługa jest przeznaczona dla kobiet będących w ostatnim trymestrze ciąży (36 – 41 tydzień ciąży). Rozwiązanie to łączy w sobie cechy profesjonalnego, stacjonarnego urządzenia KTG oraz nowoczesność i łatwość w obsłudze urządzeń mobilnych. Dzięki Pregnabit® badanie KTG może zostać wykonane w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze – w domu, w trakcie weekendu czy urlopu.

Pregnabit® powstał, aby wspierać pracę lekarzy i położnych, umożliwiając wykonanie badanie KTG między wizytami u specjalisty. Szczególnie w sytuacjach, kiedy dodatkowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest możliwa czy konieczna.

Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są zdalnie do Medycznego Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny dokonuje ich bieżącej analizy oraz kontaktuje się z pacjentkami. W przypadku prawidłowych wyników zostają one informowane za pomocą wiadomości SMS, że zapis badania jest w normie.

Natomiast w sytuacji zapisów nieprawidłowych personel Medycznego Centrum Telemonitoringu  uruchamia stosowne procedury medyczne, włącznie z  wezwaniem karetki. Wszystkie zapisy oraz opisy badań gromadzone są na Platformie Pregnabit®, na odpowiednio zabezpieczonych serwerach i dostępne są dla pacjentki  przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Centrum Medicover Aleje Jerozolimskie prowadzi na powierzchni ponad 1400 mkw 32 gabinety lekarskie oraz 3 gabinety zabiegowe. Posiada także wyodrębnioną część pediatryczną, punkt pograń oraz pracownię RTG i USG.

W całej Polsce Medicover prowadzi 41 własnych placówek ambulatoryjnych, 1250 współpracujących oraz 12 aptek.