Medicover Polska jako pierwsza firma medyczna wdraża mojeID

0
919
Prezentacja rozwiązania mojeID, od Lewej Anna Olszewska – dyrektor ds. komunikacji KIR, Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR, Magdalena Dębska – kierownik ds. serwisów internetowych Medicover, Artur Białkowski - członek zarządu, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych Medicover Polska, Marzena Smolińska – p.o. dyrektora ds. komunikacji, Medicover

Pacjenci Medicover Polska mogą już korzystać z usługi mojeID do potwierdzania swojej tożsamości, aby uzyskać dostęp do portalu pacjenta i aplikacji mobilnej bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego. To pierwsze wdrożenie rozwiązania KIR w prywatnej opiece medycznej, gdzie niezbędny jest najwyższy poziom ochrony wrażliwych danych.

Usługa mojeID daje gwarancję bezpiecznego i jednoznacznego uwierzytelniania pacjenta. Jest to bezpieczne narzędzie do potwierdzania tożsamości przez internet dostarczane przez KIR. Pozwala klientowi uwierzytelnić się w portalu dostawcy usługi lub urzędu w sposób, który jednoznacznie potwierdza jego tożsamość.

Potwierdzenie to odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – dostawcę tożsamości, np. bank. Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia umożliwia zdalne załatwienie formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia danych w punkcie obsługi lub kontaktu z kurierem.

Medicover Polska to pierwszy prywatny podmiot z branży medycznej w Polsce, którego klienci będą mogli korzystać z mojeID.

– Znaczenie usług zdalnych w opiece zdrowotnej systematycznie rośnie i przewidujemy, że w kolejnych latach będzie rozwijać się równie dynamicznie. Telemedycyna, czyli porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu i wideorozmowy już dziś stanowią blisko 40 procent wszystkich odbywanych u nas wizyt. Mając tę świadomość, jako pierwsza prywatna firma medyczna, zdecydowaliśmy się na wdrożenie usługi mojeID. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci w całej Polsce będą mieli ułatwione korzystanie z naszych usług telemedycznych – mówi Artur Białkowski, członek zarządu Medicover sp. z o.o., dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych.

Czytaj także: Szpital Medicover pierwszy w Polsce wdraża podpis biometryczny dla pacjentów>>>

Pacjenci Medicover Polska będą mogli skorzystać z mojeID, aby potwierdzić swoją tożsamość online i otrzymać dostęp do portalu pacjenta Medicover OnLine i aplikacji mobilnej Medicover bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego.

Kierownik ds. serwisów internetowych, Medicover Polska,  Magdalena Dębowska dodaje – Rozwijając narzędzia cyfrowe w centrum zainteresowania zawsze stawiamy użytkownika, czyli pacjenta. Chcąc zaangażować naszych pacjentów w proces zarządzania swoim zdrowiem, staramy się, aby nasze rozwiązania były przyjazne, użyteczne i intuicyjne. Jesteśmy przekonani, że mojeID będzie wspierać nas w realizacji tych działań.

– mojeID jest rozwiązaniem znakomicie dopasowanym do potrzeb sektora usług medycznych w Polsce. Dla rozwoju tego segmentu rynku krytyczne są kwestie zagwarantowania bezpieczeństwa i poufności danych, szczególnie w kontekście usług świadczonych online. Mamy pełną świadomość wagi tego zobowiązania – podkreśla Piotr Alicki, prezes zarządu KIR. – Udostępnienie usługi mojeID w Medicover Polska jest dowodem zaufania dla kompetencji KIR we wdrażaniu zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych – dodaje Piotr Alicki.

W praktyce, wdrożenie usługi oznacza na przykład łatwiejszą identyfikację pacjenta, a tym samym przyspiesza proces rejestracji do usług medycznych. Zapewnia także możliwość udostępniania online wrażliwych danych medycznych, w tym wyników badań, przy zachowaniu najwyższych standardów  bezpieczeństwa.

Z mojeID mogą korzystać klienci PKO Banku Polskiego, ING Banku Śląskiego i Banku Pekao S.A.

Medicover w Polsce od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz  kompleksową opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych.

Medicover Polska obecny jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie.

Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 roku. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku Medicover wygenerował przychody w wysokości 672 milionów euro oraz zatrudniał 20 970 pracowników.