Medicover Polska wyróżniony w raporcie Turbiny Polskiej Gospodarki 2019

0
702

Medicover Polska został wyróżniony w najnowszej edycji raportu Gazety Finansowej „Turbiny Polskiej Gospodarki”. Tytuł „Najlepszy produkt dla MSP” otrzymała oferta opieki medycznej dedykowanej małym i średnim przedsiębiorstwom.

Wśród małych i średnich firm rośnie świadomość, że konkurencyjność na rynku pracy jest zależna między innymi od zapewnienia wartościowych benefitów pozapłacowych.

W Medicover Polska dostępnych jest siedem pakietów opieki medycznej dedykowanych MŚP. To propozycje dla firm zatrudniających od 2 do 49 pracowników. Medicover zapewnia kompleksową opiekę od profilaktyki, opieki podstawowej, poprzez konsultacje specjalistyczne, zaawansowaną diagnostykę, stomatologię i rehabilitację, aż po pełnoprofilową opiekę szpitalną. Firma proponuje działania profilaktyczne, wspierające zarządzenie zdrowiem pracowników oraz certyfikowane szkolenia z pierwszej pomocy.

– Firmy z sektora MŚP dobrze rozumieją, że wydatki na opiekę zdrowotną oznaczają inwestycję ich własnych środków finansowych – chcą mieć zatem pewność, że wybrana oferta zapewni im najlepszą jakość. O tym, dlaczego warto zdecydować się na opiekę medyczną w Medicover, mówi raport „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2013-2016″. Z naszych analiz wynika, że średni roczny koszt choroby na pracownika prowadzonego w modelu opieki Medicover jest o 1004 zł niższy niż ten sam koszt u pracownika korzystającego z opieki poza Medicover – wyjaśnia Krzysztof Świetlik, dyrektor sprzedaży Medicover Polska.

Na temat raportu czytaj: 15,6 mld zł można zaoszczędzić dzięki inwestycji w zdrowie pracowników>>>

Medicover Polska we współpracy z firmami z sektora MŚP stawia na elastyczność, szybkie procesy i minimum formalności.

Kluczowe jest zrozumienie specyficznych potrzeb i charakterystyki działania małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala to na efektywne skrojenie oferty pakietów medycznych i właściwe podejście do procesów obsługowych, za co Medicover Polska został wyróżniony w tegorocznej edycji raportu Gazety Finansowej „Turbiny Polskiej Gospodarki”.

– Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników ma w przypadku tych firm szczególne znaczenie, ponieważ absencja chorobowa nawet jednej osoby może mieć duży wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Cieszymy się, że coraz więcej firm sektora MŚP chce inwestować w zdrowie pracowników we współpracy z nami. Wyróżnienie w raporcie Gazety Finansowej to jeden z dowodów na to, że warto się na to zdecydować – podkreśla Krzysztof Świetlik.

Turbiny Polskiej Gospodarki to cyklicznie prezentowany na łamach Gazety Finansowej raport podsumowujący wyniki finansowe spółek z sektora MSP i prezentujący produkty, które mogą się przyczynić do usprawnienia funkcjonowania firm działających w obszarze MSP. Redakcja Gazety Finansowej spośród nadsyłanych zgłoszeń wybiera te, które są najbardziej innowacyjne, spełniają wymaganie coraz bardziej świadomych swoich potrzeb klientów i wychodzą im naprzeciw.

Czytaj także: Tytuł Turbina Polskiej Gospodarki dla Lux Med>>>