Medicover: powstanie pierwsza w Polsce klinika dla obcokrajowców

0
922

Medicover otworzy na warszawskim Wilanowie American Clinic Warsaw, przychodnię oferującą opiekę medyczną dla osób z zagranicy. Placówka powstaje jako efekt współpracy sieci Medicover i Chicago University of Medicine. Będzie to pierwsza placówka medyczna z tak szeroką ofertą dla obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Wciąż rosnąca liczba pacjentów zagranicznych Szpitala na Wilanowie skłoniła do przeprowadzenia analizy potencjału takiego przedsięwzięcia. W efekcie Medicover postanowił stworzyć dla nich dedykowane miejsce.
– Opieka zdrowotna to delikatna sprawa. Wyobraźmy sobie bezsilność wynikającą z niemożności porozumienia się podczas choroby. Tymczasem z roku na rok przybywa obcokrajowców, którzy osiedlają się w Polsce lub odwiedzają nasz kraj. Wiemy, że wielu z nich napotyka na problemy komunikacyjne, gdy potrzebuje pomocy medycznej. Dlatego postanowiliśmy stworzyć American Clinic Warsaw, placówkę gdzie będą mogli poczuć się równie komfortowo, jak u siebie – mówi Tucson Dunn, Dyrektor Szpitala na Wilanowie.

Pacjentami American Clinic Warsaw opiekować się będzie wykwalifikowany personel biegle władający językiem angielskim. Dodatkowo poszczególni lekarze posługują się płynnie  rosyjskim, francuskim, ukraińskim i arabskim. Na miejscu codziennie dostępni będą konsultacje internistyczne, pediatryczne i ginekologiczne. Pacjentki skorzystać będą mogły z usługi prowadzenia ciąży w języku angielskim i rosyjskim. W przypadku potrzeby skorzystania z pomocy lekarzy innych specjalizacji lub zaawansowanej diagnostyki, pacjenci będą korzystać z zasobów Szpitala na Wilanowie oraz konsultacji z lekarzami z renomowanego szpitala University Chicago of Medicine, którzy odwiedzać będą klinikę w celu prowadzenia konsultacji oraz zapewnią dostęp do międzynarodowego konsylium lekarskiego.

Każda osoba korzystająca z opieki medycznej w American Clinic Warsaw otrzyma dedykowanego mu Indywidualnego opiekuna pacjenta, który zajmie się koordynacją jego opieki we współpracy z lekarzem prowadzących i pielęgniarką. Wyniki badań przekazywane będą w języku angielskim.

Pacjenci mogą planować wizyty z wyprzedzeniem, ale American Clinic Warsaw gotowa będzie również na przyjmowanie nagłych przypadków. Klinika współpracować będzie z PAMS (Polish-American Medical Society) w Chicago i będą w niej obowiązywać zagraniczne standardy i praktyki z zakresu obsługi klienta. Dodatkowo, wyspecjalizowana kadra, poza biegłą znajomością języków obcych, świadoma jest także różnic kulturowych, dzięki czemu potrafi wyjść naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych pacjentów.

American Clinic Warsaw powstaje na terenie Szpitala na Wilanowie, placówki Medicover zlokalizowanej przy Alei Rzeczpospolitej 5 w Warszawie. Otwarcie kliniki zaplanowane jest na jesień 2015 roku. 

Grupa Medicover posiada w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Usługi Medicover dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych.