Medicover przejmuje pracownie stomatologiczne na Śląsku

0
1883

Od lutego 2018 roku do rozwijającej swoją ofertę sieci Medicover Stomatologia dołączyły dwie prestiżowe placówki stomatologiczne: kompleks gabinetów Stoma-Dental oraz jedno z najnowocześniejszych laboratoriów inżynierii dentystycznej w Polsce – Yellow-Med. Obie placówki zlokalizowane są w Rybniku na terenie województwa śląskiego.

Włączenie nowych podmiotów do Medicover Stomatologia to sygnał, że rynek stomatologiczny zaczyna się konsolidować.

Tylko w ostatnich latach firma Medicover Stomatologia pozyskała dwie silne marki stomatologiczne – DentaCare i Prestige Dent. W ciągu kilku lat firma podwoiła liczbę foteli dentystycznych, obejmując łącznie Stomatologię Medicover, DentaCare, Prestige Dent, a teraz Stoma-Dental. Jak się jednak okazuje, to jeszcze nie koniec inwestycji w stomatologię ze strony firmy.

Najnowsza akwizycja Medicover Stomatologia to duże wzmocnienie specjalistycznych kompetencji protetycznych. Pracowania Yellow-Med oraz kompleks gabinetów Stoma-Dental mają na swoim koncie szerokie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów protetycznych przy użyciu najnowocześniejszych technologii komputerowego projektowania prac – CAD/CAM.

– Zaproszenie do współpracy kolejnych wyspecjalizowanych placówek stomatologicznych to ważny krok w strategii rozwoju i realizacji naszego celu, którym jest zbudowanie ogólnokrajowej sieci klinik stomatologicznych oferujących najwyższej jakości usługi medyczne ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i komfortu pacjenta – tłumaczy Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia. – Wzmocnienie kompetencji w nowoczesnych technologiach komputerowego tworzenia prac protetycznych to także szansa na kompleksowe wdrożenie cyfryzacji w stomatologii Medicover opartej na wewnętrznym laboratorium protetycznym, budowanym na bazie Yellow-Med – uzasadnia. – Rozbudowując listę placówek w Medicover Stomatologia, dbamy o to, by oferować pacjentom coraz większy dostęp do najbardziej zaawansowanych procedur stomatologicznych oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego przejmując kolejne podmioty, zawsze bierzemy pod uwagę placówki z kompleksowym zakresem usług stomatologicznych wyspecjalizowane w zaawansowanych procedurach. Ta akwizycja w 100 procentach spełnia te wymagania – dodaje.

Gabinety Stoma-Dent w Rybniku oraz pracownia Yellow-Med charakteryzują się wysoką jakością usług i od lat cieszą się ogromnym zaufaniem pacjentów.

– Naszym kluczem do sukcesu okazuje się forma pracy z pacjentem, który przechodzi przez wszystkie etapy tworzenia pracy protetycznej i bezpośrednio w nich uczestniczy – tłumaczy Gabriela Kamińska ze Stoma-Dental w Rybniku. – Na wyróżnienie zasługują także zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem pacjentów, na tyle dużym, iż przyjeżdżają do naszego gabinetu osoby z całej Polski –  dodaje ekspert.

Poza profesjonalizmem lekarzy czy innowacyjnym podejściem do współpracy z pacjentami placówki w Rybniku zostały bardzo wysoko ocenione na rynku lokalnym. W 2014 roku właściciel Stoma-Dental został uhonorowany także tytułem Człowiek Roku 2014 w Rybniku.

Stomatologia Medicover powstała ponad 20 lat temu.  Obecnie sieć tworzą gabinety stomatologiczne w całej Polsce, obejmując placówki  Medi Partner, DentaCare, Prestige Dent oraz Stoma- Dental, oferujące kompleksową opiekę stomatologiczną  w  Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, jak również od niedawna w Rybniku.

W gabinetach stomatologicznych Medicover oferowane są takie usługi jak implantologia i protetyka, pozwalające na odzyskanie prawidłowo funkcjonującego i naturalnie wyglądającego uzębienia, ortodoncja, pozwalająca na uzyskanie nie tylko idealnego kształtu zębów, ale też ust, stomatologia dziecięca prowadzona przez lekarzy (pedodontów) ze szczególnym podejściem do dzieci, periodontologia, radząca sobie z chorobami dziąseł, stomatologia zachowawcza skutecznie walcząca z próchnicą oraz profilaktyka stomatologiczna, zapewniająca zdrowsze i jaśniejsze zęby, dzięki regularnym wizytom u higienistki wykonującej zabiegi scalingu (profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego), piaskowania z polerowaniem i fluoryzacji.

W nagłych wypadkach zapewniana jest także szybka i fachowa pomoc dzięki pogotowiu stomatologicznemu Hot Line Medicover  – przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.