Medicover Stomatologia dzieli się swoim know-how dotyczącym procedur bezpieczeństwa

0
503

Medicover Stomatologia udostępnił dla wszystkich zainteresowanych gabinetów dentystycznych procedury bezpieczeństwa i wskazówki na czas epidemii koronawirusa na swojej stronie internetowej. Sieć zdecydowała się na ten krok, ponieważ bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego jest w obecnej sytuacji szczególnie ważne.

Z procedur dentyści i właściciele centrów stomatologicznych mogą się dowiedzieć,  jakie rozwiązania w zakresie leczenia i obsługi pacjentów warto w tym szczególnym czasie uruchomić.

Stan epidemii i dynamicznie zmieniające się warunki wymagają szybkiego i elastycznego dostosowywania zasad obowiązujących w gabinetach dentystycznych. Dlatego Medicover Stomatologia zebrał wszystkie najważniejsze procedury w jednym miejscu i dzieli się nimi z innymi dentystami, aby wspomóc ich codzienną pracę.

Są one dostępne dla wszystkich do pobrania na stronie pod adresem https://www.medicover.pl/stomatologia/covid-19-wytyczne. 

– Przez ostatnie lata budowaliśmy silne fundamenty Medicover Stomatologia z jasną wizją zmiany postrzegania dentystyki w Polsce. Stoimy teraz w obliczu niepewnych czasów, które zaburzają nasze poczucie bezpieczeństwa. Jest to trudny okres dla wszystkich stomatologów. Postanowiliśmy na bieżąco informować zarówno pacjentów, jak i inne gabinety stomatologiczne o tym, jak postępować w obliczu sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy- mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Medicover Stomatologia działa obecnie w ramach doraźnej pomocy stomatologicznej. Specjaliści są dostępni w każdym mieście, w którym sieć świadczy usługi. Dyżurujące gabinety są przygotowane do zapewnienia pacjentom opieki dentystycznej oraz pełnego bezpieczeństwa personelu i pacjentów.

Czytaj także: Bierzemy odpowiedzialność za zdrowie pacjentów>>>

Każde centrum postępuje zgodnie z pięciostopniową ścieżką pacjenta, na którą składa się wywiad telefoniczny z każdym pacjentem, przygotowanie centrów do pracy zgodnie ze standardami GIS, nadzorowanie całej ścieżki pobytu pacjenta w placówce, przyjęcie w gabinecie przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa, a także dezynfekcja pomieszczenia po zakończonej wizycie.

Personel medyczny na bieżąco otrzymuje aktualne wytyczne, które są natychmiastowo wdrażane. Należą do nich między innymi instrukcje postępowania z pacjentami oraz procedury dokładnej dezynfekcji pomieszczeń. Zasady dotyczą również organizacji przestrzeni oraz wyposażenia centrów.

– Miejsca, w których pacjenci oczekują na wizyty, zostały zagospodarowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczny dystans. Poza tym w klinikach Medicover Stomatologia pojawiły się specjalne oczyszczacze powietrza, które wyłapują i neutralizują cząsteczki wirusów w powietrzu. Pozwalają one także na pracę z użyciem gazów wykorzystywanych na przykład przy sedacji czy narkozie – mówi dr n. med. Maria Dubielecka, zastępca dyrektora operacyjnego ds. medycznych, Medicover Stomatologia.

Zastosowanie wszelkich niezbędnych procedur i zaleceń przez gabinety stomatologiczne, pozwala na zachowanie ciągłości w świadczeniu usług oraz na zapewnienie pomocy najbardziej potrzebującym pacjentom. Działania podejmowane w związku z SARS-CoV-2 wpływają nie tylko na obecną pracę dentystów – mogą mieć też znaczenie dla stabilizacji funkcjonowania centrów stomatologicznych w przyszłości.