Medicover Stomatologia inwestuje w Bydgoszczy

0
695

Do Medicover Stomatologia dołączyła sieć bydgoskich klinik dentystycznych Dens. To sześć nowoczesnych centrów, w których działa prawie 20 gabinetów dentystycznych, co czyni je największą prywatną siecią stomatologiczną w województwie kujawsko-pomorskim. Dens to na lokalnym rynku lider pod względem dostępności i jakości usług.

Pierwsza klinika Dens powstała w 1992 roku. Obecnie w sieci przeprowadza się blisko 3 tysiące zabiegów stomatologicznych i diagnostycznych miesięcznie. Ponad 50-osobowy zespół dentystów, radiologów, asystentek i higienistek zapewnia pacjentom pełen zakres usług.

– Dens to świetnie zorganizowana sieć klinik o bogatym doświadczeniu. Jako Medicover Stomatologia doceniamy silny, kompletny zespół ekspertów, który pozwolił na stworzenie gabinetów o tak dużym potencjale. Dzięki tej współpracy wzmocnimy swoją obecność w regionie kujawsko-pomorskim, dając dostęp do wysokiej jakości usług i zaawansowanej stomatologii szczególnie pacjentom z Bydgoszczy i Torunia oraz mniejszych miejscowości – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

– Do Medicover Stomatologia dołączamy na partnerskich warunkach, a pacjentami będzie opiekował się ten sam silny, rodzinny zespół. Jednocześnie zyskamy wsparcie rozpoznawalnej sieci. Z pewnością przełoży się to na dostęp do najnowszego sprzętu i technologii, a także  wzmocni rozwój narzędzi cyfrowych, które sprawiają, że leczenie jest szybsze oraz bardziej skuteczne. Działanie w ramach jednej, tak dużej sieci oznacza również integrację elektronicznych systemów medycznych. Dzięki temu bez względu na miejsce, w którym pacjent zdecyduje się na leczenie stomatologiczne, lekarz zawsze będzie miał dostęp do jego historii i danych medycznych – komentuje lek. dent. Marek Gatz, właściciel klinik Dens.

Czytaj także: Przyszłość stomatologii to konsolidacja rynku>>>

Kliniki Dens oferują kompleksowy zakres usług stomatologicznych – od stomatologii zachowawczej, poprzez endodoncję, ortodoncję, stomatologię dziecięcą aż po protetykę, implantologię i stomatologię estetyczną. Dentyści wykorzystują nowoczesne technologie, które pozwalają między innymi na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych i procedur protetycznych w ciągu jednego dnia.

Przejęcie klinik Dens wzmocni pozycję Medicover Stomatologia w Bydgoszczy, ale również w dziedzinie nowoczesnej implantologii.

Nowa akwizycja oznacza, że do grona ekspertów firmy dołącza, pracujący w Dens, lek. den. Marek Gatz, jeden z dziewięciu założycieli Implant Masters Poland. Jest to elitarne stowarzyszenie implantologów, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli pełne studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethe we Frankfurcie n/ Menem. Wśród aktywnych członków organizacji są także inni stomatolodzy z sieci Medicover Stomatologia: lek. dent. Tomasz Śmigiel z kliniki Śmigiel Implant Master Clinic i lek. dent. Elwira Urban-Kosela z Royal Dent.

Po włączeniu Dens do sieci, Medicover Stomatologia w Bydgoszczy tworzy siedem klinik, które zlokalizowane są przy ulicach Dworcowej 2/1,  Boh. Kragujewca 11,  Igrzyskowej 1, Lawinowej, pawilon 7, Kijowskiej 90, Gdańskiej 125 oraz Marii Skłodowskiej Curie 33.

Medicover Stomatologia to obecnie sieć ponad 30 nowoczesnych klinik, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów. Oferta Medicover Stomatologia odpowiada na potrzeby całych rodzin, obejmując usługi z zakresu między innymi stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej.

Stomatologia w Medicover dostępna jest dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Kliniki zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski.

Medicover Stomatologia jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 roku. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku Medicover wygenerował przychody w wysokości 672 milionów euro oraz zatrudniał 20 970 pracowników.