Medicover: współpraca z firmą BioEden

0
1002

Medicover jako pierwsza firma w Polsce nawiązał współpracę z firmą BioEden oferującą produkt związany z pobraniem i przechowywaniem komórek macierzystych z miazgi zęba mlecznego dziecka.

BioEden jest pierwszym i jedynym na świecie bankiem komórek macierzystych izolowanych z miazgi zębowej zębów mlecznych i zębów mądrości. Cały proces pobrania oraz przechowywania komórek macierzystych jest unikalny i opatentowany.

Produkt BioEden adresowany jest do rodziców, którzy chcą na wypadek choroby dziecka zwiększyć jego szanse na powrót do zdrowia.

Komórki macierzyste pobrane z zęba mlecznego mogą zastąpić komórki, które zostały utracone lub zniszczone w wyniku urazu bądź choroby. W odpowiednich warunkach rozwijają się i rosną, by zregenerować narządy, kości, chrząstki i inne tkanki. Mają też możliwość naprawy układu immunologicznego. Jakość komórek spada wraz z wiekiem dlatego warto zdeponować je, kiedy ich jakość jest najwyższa.

W ofercie dostępne są 2 pakiety: Pakiet roczny kosztuje 1290 euro i obejmuje pobranie i wyodrębnienie komórek macierzystych oraz ich przechowywanie przez I rok. Opłata roczna w kolejnych latach wynosi 120 euro.  Pakiet na 21 lat kosztuje 1830 euro i obejmuje pobranie i wyodrębnienie komórek macierzystych oraz ich przechowywanie przez 21 lat.