Medicover: współpraca z Grupą Allenort w zakresie kardiologii

0
1043


Firma Allenort, prowadząca placówkę w Szpitalu Medicover, podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi kardiochirurgiczne. Kontrakt na usługi kardiologiczne posiada również Medicover. Dzięki temu pacjenci uzyskują możliwość kompleksowego leczenia chorób serca w Szpitalu Medicover, znajdującym się w miasteczku Wilanów.

– Cieszymy się, że Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia doceniło nasz wysiłek i doświadczenie. Jestem przekonany, że nasz bardzo doświadczony zespół, pod kierunkiem profesora Andrzeja Biedrmana, zapewni pacjentom wysoki standard leczenia. Ogromne znaczenie ma też nowoczesna infrastruktura Szpitala Medicover, zarówno w zakresie  diagnostyki jak i sprzętu operacyjnego, z których już korzystamy. Pierwsi pacjenci mieli już wykonane operacje na otwartym sercu w styczniu – mówi dr Grzegorz Goryszewski Prezes Grupy Allenort.

– Celem współpracy pomiędzy Medicover a Allenort jest stworzenie, w jednej lokalizacji, nowoczesnego ośrodka kompleksowo leczącego choroby sercowo-naczyniowe. Otwarcie i uruchomienie kardiochirurgii Allenortu pod naszym dachem jest bardzo ważnym etapem na drodze do tego celu.  Mogę śmiało powiedzieć, że wraz z dotychczas działającym tu oddziałem kardiologicznym, w Wilanowie powstaje największy niepubliczny ośrodek na Mazowszu zajmujący się chorobami serca. Doświadczony zespół specjalistów będzie służył nie tylko mieszkańcom aglomeracji warszawskiej, ale pacjentom z całej Polski – mówi Paweł Kacprzyk, Prezes Medicover w Polsce.

W trzecim roku swojej działalności Szpital Medicover osiągnął bardzo dobry wynik – przychód tej placówki w 2012 roku w porównaniu z rokiem wcześniejszym wzrósł o 24% i wyniósł blisko 42 miliony zł, z tego ponad 10 mln zł w ramach kontraktu z NFZ.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną, która oferuje pełny zakres opieki zdrowotnej. Tylko w Polsce opiekuje się ponad 5 tys. firm i ponad 500 tys. pacjentów. Posiada 30 szerokoprofilowych Centrów Medicover w największych miastach Polski, a od 2010 roku również wielospecjalistyczny Szpital Medicover.

Grupa Allenort działa na rynku medycznym od 2006. Prowadzi obecnie 7 ośrodków kardiologicznych w centralnej i północnej Polsce. Ośrodki te zapewniają opiekę kardiologiczną dla populacji ponad 2 milionów mieszkańców. W roku 2012 w oddziałach kardiologii Allenort wykonano ponad 8000 zabiegów diagnostycznych i leczniczych serca, w tym leczono interwencyjnie ponad 3000 pacjentów z zawałem serca, wykonano ponad 400 zabiegów ablacji zaburzeń rytmu, wszczepiono kilkaset rozruszników  i innych urządzeń do elektroterapii serca. Z opieki ambulatoryjnej ośrodków Allenort korzysta obecnie ponad 35 000 pacjentów. Finansowanie świadczeń medycznych Allenort w zakresie kardiologii ze środków NFZ w 2012 przekroczyło 70 mln. zł.