Medicover Polska rozpoczyna współpracę z MedApp S.A. w obszarze medycyny cyfrowej 

0
302

Medicover Polska rozpoczyna testy nowoczesnej aplikacji medycyny cyfrowej CarnaLife System autorstwa MedApp, notowanej na NewConnect spółki, działającej w segmencie medtech. W ramach współpracy, w wybranych centrach medycznych, spółka wdroży pilotażowo swoje rozwiązanie medycyny cyfrowej do zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjentów oraz zarządzania procesem leczenia.  

W zakresie pilotażu wybranym pracownikom i pacjentom będą wykonywane regularne, zdalne pomiary i badania z zakresu kardiologii, medycyny wewnętrznej, diabetologii i medycyny rodzinnej. 

CarnaLife System to zaawansowana platforma medycyny cyfrowej, która umożliwia lekarzowi zdalną ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami oraz przeprowadzanie telekonsultacji. Z aplikacją powiązanych jest prawie 20 typów urządzeń, które pozwalają na monitoring stanu zdrowia w dowolnym miejscu i czasie. W zależności od wskazań medycznych pacjenci mierzą w ten sposób między innymi stężenie glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze, wykonują badanie EKG, pomiar temperatury, pulsoksymetrię, itp.  

W razie zanotowania nieprawidłowych wyników system poinformuje lekarza, który może zalecić wizytę lub zdalną konsultację z pacjentem. Platforma umożliwia także zbieranie danych dotyczących samopoczucia oraz innych parametrów związanych z monitoringiem stanu zdrowia. 

-Medicover od lat wdraża innowacyjne rozwiązania w opiece zdrowotnej, w tym w zakresie e-zdrowia i medycyny cyfrowej. W dobie pandemii koronawirusa obserwujemy znaczny rozwój tego obszaru usług, na przykład od marca 2020 roku odnotowaliśmy 20-krotny wzrost liczby porad telefonicznych i zainteresowanie to wciąż się utrzymuje na wysokim poziomie – komentuje dr n. med. Piotr Soszyński, dyrektor ds. strategicznego doradztwa medycznego Medicover Polska. 

Czytaj także: Medicover: porady zdalne stanowią około połowę wszystkich kontaktów z lekarzami >>>

W ramach podpisanej umowy, MedApp dostarczy system do wybranych warszawskich placówek firmy Medicover, gdzie chętnym pracownikom i pacjentom będą wykonywane regularne pomiary. Opieką zostaną objęte przede wszystkim osoby chorujące przewlekle, dotknięte chorobami cywilizacyjnymi – cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, otyłością lub nadwagą, zaburzeniami rytmu serca oraz kobiety w ciąży z rozpoznaną cukrzycą ciążową. 

-Bardzo się cieszymy, że rozwiązania naszego autorstwa są dostrzegane przez tak duże i rozpoznawalne firmy jak Medicover. Pilotaż pozwoli personelowi medycznemu sieci zapoznać się z naszą aplikacją CarnaLife System i przeprowadzać za jego pośrednictwem pomiary podstawowych parametrów, takich jak temperatura, puls, czy też EKG. CarnaLife System, dzięki wykorzystaniu autorskich, certyfikowanych klasą medyczną IIb algorytmów oraz big data, może być istotnym wsparciem lekarzy w diagnostyce – informuje Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp. 

Pilotaż potrwa co najmniej 3 miesiące. Jego powodzenie będzie zależeć między innymi od liczby pacjentów zainteresowanych korzystaniem z urządzeń i aplikacji CarnaLife System w systemie opieki medycznej, jakościowej oceny personelu medycznego i względów biznesowych. 

W Medicover 85 procent pacjentów deklaruje, że taki rodzaj kontaktu jak porada zdalna z lekarzem jest łatwy i intuicyjny, a 70 procent zauważa, że w ten sposób udało się rozwiązać problem zdrowotny lub skrócić czas jego rozwiązania.   

Medicover Polska oferuje usługi z zakresu profilaktyki i opieki ambulatoryjnej, specjalistycznej opieki zdrowotnej, usługi stomatologiczne, a także innowacyjne rozwiązania z zakresu wellness, w tym sport i dieta. Medicover prowadzi centra medyczne, szerokoprofilowe szpitale, apteki, centra stomatologiczne i salony optyczne. Oferuje pakiety sportowo-rekreacyjne oraz programy kafeteryjne dla klientów korporacyjnych. Firma Medicover Polska jest obecna we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie.