Medicover: wyróżnienie znakiem jakości KidZone

0
904


Szpital Medicover został nagrodzony znakiem jakości KidZone. Wyróżnienie jest dowodem na to, iż szpital zapewnia małym pacjentom najwyższą jakość leczenia, pełne bezpieczeństwo i nowoczesne rozwiązania pro-dziecięce.

Komisja uznała, iż zespół lekarzy i pielęgniarek zapewnia najlepszą opiekę w tym trudnym dla dziecka i rodziców czasie wykazując dużą empatię i poszanowanie praw małego pacjenta, a co się z tym wiąże oddział dziecięcy szpitala jest godnym polecenia wszystkim rodzicom.

Znak jakości KidZone to przedsięwzięcie, które promuje najlepsze firmy zajmujące się produkcją, handlem i usługami skierowanymi do najmłodszych. Odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szpital Medicover na warszawskim Wilanowie został otwarty w 2009 roku. Placówka zajmuje budynek o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych. Działa w nim 9 klinik: Klinika Leczenia Otyłości, Klinika Zdrowia Kobiety, Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej, Klinika Położnictwa, Klinika Zdrowia Dziecka, Klinika Kardiologii, Klinika Chorób Wewnętrznych, Klinika Chirurgii oraz Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także dwa specjalistyczne centra – diagnostyczne i konsultacyjne.

Szpital oferuje usługi komercyjne, a od 2011 roku także finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość 7,6 mln zł. Kontrakt finansuje usługi w zakresie leczenia szpitalnego (kardiologia, ginekologia, ginekologia onkologiczna, anestezjologia i intensywna terapia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, otorynolaryngologia) oraz diagnostykę obrazową w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.