Medicus-Bonus: inwestycja w nowe metody leczenia

0
911

Centrum Medyczne Medicus-Bonus ze Środy Wielkopolskiej zakupiło najnowszy sprzęt do leczenia żylaków metodą SVS. Obecnie jest to pierwsze i jedyne takie urządzenie w Wielkopolsce.

Zabiegi nie są refundowane przez NFZ. Koszt zabiegu może wynieść od 3,5 tys. zł do 4,5 tys. zł. Metoda SVS jest szybka (zabieg trwa około 15min) i małoinwazyjna. Polega na wprowadzeniu pod ciśnieniem przy temperaturze 110° wody sterylnej do żylaka za pomocą specjalnej sondy, co powoduje wytrysk pary wodnej zasklepiającej włókno żylaka. Para wodna  ma większą penetrację niż wiązka laserowa stosowana w dotychczasowych aparatach. W związku z zakupem nowego urządzenia szpital w Środzie odwiedził wynalazca metody Doktor René Milleret.

Placówka w Środzie Wlkp. oferuje konsultacje lekarzy specjalistów a także zabiegi chirurgii jednego dnia oraz długoterminowej z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, dziecięcej i szczękowo-twarzowej, ortopedii i traumatologii ruchu, endoprotezoplastyki stawów, otolaryngologii oraz ginekologii.

Placówki Medicus Bonsu oferują zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Medicus Bonus z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2013 ma wartość ponad 7 mln zł. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii szczękowo-twarzowe, ginekologii oraz chirurgii onkologicznej, a także ambulatoryjnej opieki specjalistyczne i opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Centrum Medyczne Medicus Bonus działa od 1993 roku, od roku 2000 – jako spółka sp. z o.o. Jej właścicielami są lekarze – Ryszard Stawicki oraz Krzysztof Galbas.