Medicus Bonus: nowoczesny zabieg ortopedyczny

0
1051


W Centrum Medycznym Medicus Bonus w Środzie Wielkopolskiej wykonano skomplikowaną operację rekonstrukcji zerwanego ścięgna Achillesa. Operacje tego typu są wykonywane w tej placówce, zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i komercyjnie.

Zabieg wykonany pod koniec listopada 2012 roku był wyjątkowy ponieważ konieczne było podczas niego wykorzystanie innego ścięgna stopy, które mogłoby przejąć role Achillesa. Wykorzystano ścięgno mięśnia zginacza długiego palucha. Po odpowiednim przygotowaniu ścięgna przeprowadzono ścięgno poprzez dalszą część Achillesa i następnie opracowano „nowy Achilles”. Pacjent po rehabilitacji powróci do sprawności. Bez operacji tego typu , chory nie miał szans na odzyskanie sprawności w stopie.

Obecnie do końca roku 2012 tego typu zabiegi wykonywane są w Medicus Bonus tylko odpłatnie, ponieważ limit środków na operacje finansowane przez NFZ już się kończył. Cena zabiegu wynosi około 3200-3500 zł. Placówka będzie oferowała refundowane zabiegi od stycznia 2013 roku. Liczba chętnych na tego typu usługi jest bardzo duża. Już obecnie termity na pierwsze trzy miesiącu roku 2013 są zarezerwowane.

Centrum Medyczne Medicus Bonus działa od 1993 roku, od roku 2000 – jako spółka sp. z o.o. Jej właścicielami są lekarze – Ryszard Stawicki oraz Krzysztof Galbas. Firma prowadzi przychodnię w Wągrowcu z filiami w Murowanej Goślinie i Opalenicy oraz  placówkę w Środzie Wlkp., działającą w Centrum Handlowym Kupiec Średzki. Placówki oferują specjalistyczne usługi ambulatoryjne, zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.
Placówka w Środzie Wlkp. oferuje konsultacje lekarzy specjalistów a także zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia oraz długoterminowej. Oferuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, dziecięcej i szczękowo-twarzowej, ortopedii i traumatologii ruchu, endoprotezoplastyki stawów, otolaryngologii oraz ginekologii.

Kontrakt Medicus Bonus z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012 ma wartość 7 388 882,12  zł. W marcu 2012 roku placówka negocjowała kontrakt z NFZ na najbliższe 5 lat (do roku 2016). W wyniku negocjacji udało się powiększyć kontrakt z zakresu: chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, ginekologii, chirurgii onkologicznej. Dzięki zwiększeniu finansowania z Funduszu istnieje możliwość wykonywania zdecydowanie większej ilości endoprotezoplastyk stawów.