Medicus Bonus uczestnikiem projektu Rakowi Wspak

0
992


Centrum Medyczne Medicus Bonus ze Środy Wielkopolskiej jest partnerem projektu Rakowi Wspak. W ramach projektu w placówce Centrum można wykonać badania profilaktyczne w kierunku wykrywania schorzeń nowotworowych.

„Zaproszenie na badania” to oferta ING Życie, oferującego ubezpieczenia na wypadek nowotworu ONA i ON.  Ubezpieczenie to zapewnia środki finansowe na każdym etapie leczenia – od momentu diagnozy aż do wygranej walki z chorobą. Badania profilaktyczne, które bezpłatnie mogą wykonać osoby, które zakupią ubezpieczenie, dostępne są w średzkiej placówce do 31 maja 2013 roku. Obejmują one USG piersi i RTG płuc dla kobiet oraz RTG płuc dla mężczyzn.
Centrum Medyczne Medicus Bonus prowadzi przychodnię w Wągrowcu z filiami w Murowanej Goślinie i Opalenicy oraz  placówkę w Środzie Wlkp., działającą w Centrum Handlowym Kupiec Średzki.

Placówka w Środzie Wlkp. oferuje konsultacje lekarzy specjalistów a także zabiegi chirurgii jednego dnia oraz długoterminowej z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, dziecięcej i szczękowo-twarzowej, ortopedii i traumatologii ruchu, endoprotezoplastyki stawów, otolaryngologii oraz ginekologii.

Placówki Medicus Bonsu oferują zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Medicus Bonus z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2013 ma wartość 7 433 022,50 zł. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii szczękowo-twarzowe, ginekologii oraz chirurgii onkologicznej, a także ambulatoryjnej opieki specjalistyczne i opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Centrum Medyczne Medicus Bonus działa od 1993 roku, od roku 2000 – jako spółka sp. z o.o. Jej właścicielami są lekarze – Ryszard Stawicki oraz Krzysztof Galbas.