Medicus Bonus wprowadza nowe usługi

0
1082

Centrum Medyczne Medicus Bonus, prowadzące placówki medyczne w Wielkopolsce, rozszerza zakres usług. Od września 2012 w Środzie Wlkp. rozpocznie działalność poradnia lekarza rodzinnego. Centrum stale poszerza zakres oferowanych usług we wszystkich swoich placówkach.

Od kwietnia 2012 w przychodni w Opalenicy rozpoczął działalność prywatny gabinet pomocy psychologicznej. Psycholog udziela porad między innymi w zakresie chorób psychosomatycznych, a także osobom cierpiącym na depresję czy inne schorzenia. Centrum oferuje także promocyjne badania. Na początku lipca 2012 firma Norimp-Bako-Poland wykonywała w placówkach Centrum bezpłatne badania wzroku. Pod koniec lipca i na początku sierpnia 2012 spółka Diagnostyka będzie oferować bezpłatne badania kręgosłupa i testy alergiczne.

Centrum Medyczne Medicus Bonus działa od 1993 roku, od roku 2000 – jako spółka sp. z o.o. Jej właścicielami są lekarze – Ryszard Stawicki oraz Krzysztof Galbas. Firma prowadzi przychodnię w Wągrowcu z filiami w Murowanej Goślinie i Opalenicy oraz od października 2008 – placówkę w Środzie Wlkp., działającą w Centrum Handlowym Kupiec Średzki. Placówki oferują specjalistyczne usługi ambulatoryjne, zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Placówka w Środzie Wlkp. oferuje oprócz konsultacji lekarzy specjalistów także zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia oraz długoterminowej. Oferuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, dziecięcej i szczękowo-twarzowej, ortopedii i traumatologii ruchu, endoprotezoplastyki stawów, otolaryngologii oraz ginekologii.

Kontrakt spółki Medicus Bonus na rok 2012 ma wartość 7 384 512,20  zł. W roku 2011 wartość kontraktu wyniosła 3 495 552,38  zł. W marcu 2012 roku placówka negocjowała kontrakt z NFZ na najbliższe 5 lat (do roku 2016). W wyniku negocjacji udało się powiększyć kontrakt z zakresu: chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, ginekologii, chirurgii onkologicznej. Dzięki zwiększeniu finansowania z Funduszu istnieje możliwość wykonywania zdecydowanie większej ilości endoprotezoplastyk stawów. Zakres finansowania zabiegów z chirurgii szczękowo-twarzowej nie uległ znaczącej zmianie. Placówka mimo starań nie otrzymała też kontraktu z zakresu chirurgii dziecięcej, otolaryngologii oraz urologii.

W Środzie Wielkopolskiej działa 11 poradni w ramach kontraktu z NFZ i 15 poradni komercyjnych, w Wągrowcu – 10 poradni w ramach kontraktu z NFZ i 11 poradni komercyjnych, w Murowanej Goślinie – 6 poradni kontraktowanych przez NFZ i 10 poradni komercyjnych oraz w Opalenicy – 3 poradnie w ramach kontraktu z NFZ i 7 poradni komercyjnych.

W kwietniu 2012 został przyjęty do szpitala w Środzie Wlkp. 400 pacjent. W okresie od stycznia do kwietnia 2012 w placówce zostało przeprowadzonych już 138 zabiegów z chirurgii onkologicznej, 87 z chirurgii ogólnej oraz 41 z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Przeprowadzone zostały również 104 zabiegi ortopedyczne i 41 zabiegów ginekologicznych.