MEDIsystem: kontrakt z NFZ na nowe usługi w ośrodku w Majdanie

0
1075


Spółka MEDIsystem, która otworzyła nowy ośrodek opiekuńczo-leczniczy w Majdanie, pod Warszawą, podpisała kontrakt z NFZ na nowe usługi w zakresie rehabilitacji kardiologicznej. Wysokość całego kontraktu placówki z Funduszem to 2,2 mln zł.

Oprócz rehabilitacji kardiologicznej, która jest nowością w ofercie spółki, ośrodek oferuje także usługi  w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej oraz usługi w zakresie opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Ośrodek posiada 150 miejsc dla pacjentów.

Podopieczni ośrodka są objęci stałą opieką lekarską i pielęgniarską oraz mają dostęp do najnowocześniejszej rehabilitacji. Gabinety lekarskie i wydzielona część rehabilitacji, w tym gabinety zabiegowe, są dostępne także w trybie ambulatoryjnym.

Marianna to szósta placówka MEDIsystem. W latach 2011-2014 MEDI-system zainwestował 40 mln zł w nowe ośrodki, z czego 20 mln zł przeznaczona na najnowszy obiekt Marianna. Placówka powstała w budynku zaprojektowanym na bazie wieloletnich doświadczeń firmy zdobytych podczas budowy i korzystania z wcześniej uruchomionych analogicznych obiektów.

MEDIsystem działa od 2001 roku. Prowadzi przychodnię przy ulicy Kijowskiej w Warszawie, gdzie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDIsystem „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDIsystem „Konstancja” i MEDIsystem „Konstancja II” w Konstancinie Jeziornej, MEDIsystem „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDIsystem „Ostrowia” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje ponad 650 miejscami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.

Ośrodki MEDIsystem oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) głównie w przebiegu choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Hintingtona, neuroboreliozy i innych. O zdrowie pacjentów dba ponad 200-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek a także lekarze, psychologie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

MEDI-system jest obecnie największą firma sieciową w Polsce zajmującą się usługami opiekuńczo-leczniczymi. Do dziś z oferty spółki skorzystało ponad 10 tysięcy pacjentów.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDIsystem jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.