MEDIsystem laureatem konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia

0
889


Spółka MEDIsystem, prowadząca sieć placówek oferujących usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, jako jedyny prywatny podmiot znalazła się w gronie laureatów konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Uczelnię Łazarskiego.

MEDIsystem został nagrodzony w kategorii zarządzanie kapitałem ludzkim. Spółka została wyróżniona za System Zarządzania Indywidualnymi Planami Opieki (SZIPO) – system informatyczny wspierający organizację pracy w ośrodkach MEDI – system.

Poza tym laureatami konkursu zostali: w kategorii zarządzanie  bezpieczeństwem pacjentów – Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem, w kategorii zarządzanie finansami w podmiotach leczniczych – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego CMKP, w kategorii zarządzanie infrastrukturą -Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a w kategorii informatyzacja – Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku.

Lista nagrodzonych została ogłoszona podczas wczorajszej gali wieńczącej konferencję oraz konkurs Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia.

Konkurs skierowany był do podmiotów leczniczych prowadzących działalność szpitalną. Oceniane były projekty z zakresu zarządzania placówką medyczną, których wdrożenie przyniosło pozytywne efekty oraz wymierne zmiany i które realizowane były po 1 stycznia 2008 roku, a zakończone do 30 czerwca 2013 roku.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Świadczy usługi medyczne w siedmiu placówkach. W Przychodni Lekarskiej przy ulicy Kijowskiej w Warszawie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDI-system „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDI-system „Konstancja” i MEDI-system „Konstancja II” w Konstancinie Jeziornej, MEDI-system „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDI-system „Ostrowia” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje 600 łóżkami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.

Na wiosnę 2014 roku jest zapowiadane otwarcie kolejnego ośrodka, który będzie się mieścil w Majdanie pod Warszawa i będzie posiadał 150 łóżek dla pacjentów.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.