MEDIsystem: nowy ośrodek w Majdanie zaczyna przyjmować pacjentów

0
970

Spółka MEDIsystem, prowadząca na terenie województwa mazowieckiego sieć placówek oferujących usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, otwiera nowy ośrodek  w Majdanie  pod Warszawą. Ośrodek zaczyna już przyjmować pacjentów. Jego oficjalne otwarcie nastąpi w maju 2014 roku. 

Ośrodek będzie posiadał 150 łóżek dla pacjentów. Powstał w miejscowości, gdzie już działa jedna placówka spółki – MEDisystem Marianna, który posiada 75 miejsc dla pacjentów. Miesjcowość jest oddalona niecałe 20 km od Warszawy.
Nowa placówka będzie oferowała usługi w zakresie opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i rehabilitacji, w tym rehabilitacji neurologicznej oraz kardiologicznej, która będzie nową specjalnością firmy.

Będzie to już siódmy ośrodek MEDIsystem. Powstanie w budynku zaprojektowanym na bazie wieloletnich doświadczeń firmy zdobytych podczas budowy i korzystania z wcześniej uruchomionych analogicznych obiektów. Budynek będzie posiadał 75 dwuosobowych przestronnych i doskonale oświetlonych dwuosobowych pokoi i łazienkami. Osoby przebywające w Ośrodku objęte będą stałą opieką medyczną – lekarską i pielęgniarską oraz uzyskają dostęp do najnowocześniejszej rehabilitacji. Gabinety lekarskie oraz wydzielona część rehabilitacji w tym gabinety zabiegowe dostępne będą także w trybie ambulatoryjnym.

MEDIsystem powstał w 2001 roku. Świadczy usługi medyczne w siedmiu placówkach. W Przychodni Lekarskiej przy ulicy Kijowskiej w Warszawie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDIsystem „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDIsystem „Konstancja” i MEDIsystem „Konstancja II” w Konstancinie Jeziornej, MEDIsystem „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDIsystem „Ostrowia” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje 600 łóżkami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.

Ośrodki MEDIsystem oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki. Kontrakt MEDIsystem z mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia zawarty na rok 2014 wynosi 17 591 051,54 zł. Kontrakt dotyczy w przeważającej większości świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, na które jest przeznaczone 12 050 825,40 zł, a także rehabilitacji leczniczej (w tym neurologicznej), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDIsystem jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.