MEDIsystem otworzył nowy ośrodek w Majdanie pod Warszawą

0
1069

Spółka MEDIsystem, prowadząca na terenie województwa mazowieckiego sieć placówek opiekuńczo-leczniczych, otworzyła nowy ośrodek w Majdanie pod Warszawą – Marianna. Jest to placówka dla osób wymagających opieki długoterminowej i rehabilitacji. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Ośrodek posiada 150 miejsc dla pacjentów. Trafią do niego pacjenci, którzy dotychczas przebywali w 75-łóżkowym ośrodku działającym tutaj od 2001 roku a także nowo przyjęci pacjenci. Placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej oraz usługi w zakresie opieki długoterminowej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Oferta nowego ośrodka została wzbogacona o rehabilitację kardiologiczną, która jest nowością w ofercie firmy.

Podopieczni ośrodka są objęci stałą opieką lekarską i pielęgniarską oraz uzyskają dostęp do najnowocześniejszej rehabilitacji. Gabinety lekarskie i wydzielona część rehabilitacji, w tym gabinety zabiegowe, będą dostępne także w trybie ambulatoryjnym.

Marianna to szósta placówka MEDIsystem. W latach 2011-2014 MEDI-system zainwestował 40 mln zł w nowe ośrodki, z czego 20 mln zł przeznaczona na najnowszy obiekt Marianna. Placówka powstała w budynku zaprojektowanym na bazie wieloletnich doświadczeń firmy zdobytych podczas budowy i korzystania z wcześniej uruchomionych analogicznych obiektów. Budynek posiada 75 dwuosobowych przestronnych i doskonale oświetlonych dwuosobowych pokoi i łazienkami. W obiekcie zastosowano szereg rozwiązań uwzględniających szczególne potrzeby pacjentów. Ponadstandardowa szerokość drzwi pozwala na swobodny transfer na wózku, a nawet łóżku. Wszystkie łazienki są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastosowano w nich czujniki ruchu z czujnikiem obecności. W pokojach przeznaczonych dla pacjentów na wózkach obniżono klamki w oknach. Wszystkie pomieszczenia, w których mogą przebywać chorzy, zostały także wyposażone w instalację przyzywową. Poszczególne korytarze oznakowano kodami kolorystycznymi ułatwiającymi orientację, a system kamer podnosi bezpieczeństwo pacjentów.

Ośrodek mieści się w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, 20 km od centrum Warszawy na ternie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Usługi dla pacjentów będą realizowane odpłatnie, a także w ramach kontraktu z NFZ. Obecnie trwa postępowanie konkursowe dotyczące rehabilitacji. Jego wyniki będą znane w drugiej połowie czerwca 2014.

MEDIsystem powstał w 2001 roku. Prowadzi przychodnię przy ulicy Kijowskiej w Warszawie, gdzie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDIsystem „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDIsystem „Konstancja” i MEDIsystem „Konstancja II” w Konstancinie Jeziornej, MEDIsystem „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDIsystem „Ostrowia” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje ponad 650 miejscami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.

Ośrodki MEDIsystem oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) głównie w przebiegu choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Hintingtona, neuroboreliozy i innych. O zdrowie pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek a także lekarze, psychologie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Dotychczasowy kontrakt MEDIsystem z mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia zawarty na rok 2014 ma wartość 17 591 051,54 zł. Kontrakt dotyczy w przeważającej większości świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, na które jest przeznaczone 12 050 825,40 zł, a także rehabilitacji leczniczej (w tym neurologicznej), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

MEDI-system jest obecnie największą firma sieciową w Polsce zajmującą się usługami opiekuńczo-leczniczymi. Do dziś z oferty spółki skorzystało ponad 10 tysięcy pacjentów.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDIsystem jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.