MEDIsystem: zmiana na stanowisku prezesa zarządu

0
859


Z dniem 31 marca 2014 roku, po 13 latach od założenia spółki MEDIsystem, funkcję prezesa zarządu przestał pełnić Marcin Zawadzki. –  Pozostaję jednak nadal blisko związany z firmą, obejmując od kwietnia 2014 stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej – powiedział założyciel i dotychczasowy prezes spółki.

– Zarządzałem firmą od momentu jej powstania – z satysfakcją i zapałem współtworząc jej markę i budując pozycję rynkową. Zmiana na stanowisku prezesa zarządu ma skutkować dalszym dynamicznym rozwojem spółki na stale rosnącym rynku, mi natomiast umożliwi wspieranie tego procesu w wymiarze strategicznym oraz w obszarze szeroko pojętego otoczenia rynkowego i biznesowego – powiedział Marcin Zawadzki.

Nowy prezesem zarządu spółki MEDIsystem została od 1 kwietnia 2014 roku Beata Leszczyńska, absolwentka Wydziału Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz MBA dla Kadry Medycznej na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Beata Leszczyńska od 15 lat związana jest z branżą farmaceutyczną i medyczną. Od 2008 związana była z firmą Centrum Medyczne Enel-Med S.A gdzie jej ostatnią funkcją była praca na stanowisku dyrektora ds. szpitali i diagnostyki.

MEDIsystem powstał w 2001 roku. Świadczy usługi medyczne w ośmiu placówkach. W Przychodni Lekarskiej przy ulicy Kijowskiej w Warszawie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDIsystem „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDIsystem „Konstancja” i MEDIsystem „Konstancja II” w Konstancinie Jeziornej, MEDIsystem „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDIsystem „Ostrowia” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Najnowszy ośrodek „Marianna II” w Majdanie został otwarty kilka dni temu. Oferuje między innymi rehabilitację kardiologiczną, która jest nową specjalnością spółki. Firma dysponuje 600 łóżkami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.
Ośrodki MEDIsystem oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki. Kontrakt MEDIsystem z mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia zawarty na rok 2014 wynosi 17 591 051,54 zł. Kontrakt dotyczy w przeważającej większości świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, na które jest przeznaczone 12 050 825,40 zł, a także rehabilitacji leczniczej (w tym neurologicznej), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDIsystem jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.