Medyk Centrum stara się o kontrakt na chirurgię

0
797

Medyk Centrum z Częstochowy stara się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi z chirurgii jednego dnia w zakresie ginekologii, ortopedii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz otolaryngologii. Obecnie trwa postępowanie konkursowe, które zakończy się pod koniec stycznia 2012.

Medyk Centrum dysponuje oddziałem szpitalnym odpowiadającym wszystkim wymaganiom i standardom. Posiada blok operacyjny, cyfrowy aparat RTG i mammograf, kilkanaście aparatów USG. Na miejscu znajduje się laboratroium i stanowisko intensywnej terapii. Oddział został uruchomiono w nowym budynku Centrum wybudowanym przy Alei Wolności 34 i oddanym do użytku jesienią 2010 roku. Budynek jest zaprojektowany i wykonany według najnowszych wymogów unijnych. Posiada wentylację mechaniczną, klimatyzację, specjalistyczną windę. W nowej lokalizacji Medyk Centrum znacznie rozszerzył swoją działalność. Utworzono gabinety stomatologiczne (dysponujące nowoczesnym sprzętem takim radiowizjograf i pantomograf)., zespół gabinetów zabiegowych, laboratorium, sterylizację. Do końca roku 2011 placówka oferowała hospitalizacje tylko komercyjną w zakresie ginekologii (bez porodów), ortopedii, chirurgii jednego dnia (ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, dziecięcej, szczękowo-twarzowej, urologii, laryngologii, także dziecięcej, okulistyki).

W roku 2011 wartość kontrakt z NFZ zawartego przez Medyk Centrum wynosiła 631 406,10 zł. Środki były przeznaczone na profilaktyczne programy zdrowotne i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie nefrologii, dermatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii. Na rok 2012 Medyk dostał także kontrakt na dzienny oddział chemioterapii. Placówka dysponujemy dwoma salami z pięcioma łóżkami do podawania chemii oraz specjalny pokój do przygotowywania cytostatyków.

Centrum oferuje również usługi komercyjne w zakresie medycyny estetycznej oraz w zakresie konsultacji specjalistycznych m.in. kardiologicznych, geriatrycznych, endokrynologicznych. Medyk Centrum działa od 994 roku. Założycielem firmy jest lek. med. Jan Bińczyk – specjalista ginekologii i położnictwa.