Mid Europa Partners konsoliduje rynek diagnostyki

0
1049

Spółka Diagnostyka przejęła 100 procent udziałów w spółce CM LIM Laboratoria, należącej do Grupy Lux Med. Znaczącym udziałowcem Diagnostyki jest fundusz Mid Europa Partners, który jest także właścicielem Grupy Lux Med. Przejęcie CM LIM Laboratoria jest kolejnym krokiem w celu konsolidacji rynku diagnostyki laboratoryjnej.

CM LIM Laboratoria Sp. z o.o. powstało w 2006 roku jako „firma-córka” Centrum Medycznego LIM, które 16 lat temu rozpoczęło jako jedna z pierwszych prywatnych placówek medycznych świadczenie usług dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Od września 2008 roku w wyniku działań konsolidacyjnych prowadzonych na polskim rynku przez Mid Europa Partnes, CM LIM Laboratoria Sp. z o.o. znalazło się w Grupie Lux Med., razem z firmami CM LIM, LUX MED,Medycyna Rodzinna i Promedis. Laboratorium świadczy usługi  dla placówek Grupy Lux Med w tym Szpitala LUX MED, a także dla Carolina Medical Central i Centrum Kardiologii w Józefowie.

Grupa Diagnostyka to ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych działająca od 1998 roku. Firma posiada obecnie 10 oddziałów w całej Polsce, pięć spółek zależnych – razem blisko 200 placówek na terenie kraju. Rocznie Diagnostyka wykonuje ponad 18 mln testów i współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

W sierpniu 2011 mniejszościowy pakiet udziałów w Spółce Diagnostyka przejął fundusz Mid Europa Partners. Mid Europa Partners jest właścicielem Grupy Lux Med, obejmującej także marki Centrum Medyczne LIM, Medycyna Rodzinna, Promedis, a także AVI Diagnostykę Obrazową i spółkę Fado, oferujące usługi w zakresie diagnostyki obrazowej. Grupa obsługuje w tej chwili około miliona pacjentów.