Miedziowe Centrum Zdrowia najlepszym szpitalem na Dolnym Śląsku

0
448

Szpital prowadzony przez Miedziowe Centrum Zdrowia został uznany w rankingu „Bezpieczny Szpital” za najlepszą placówkę na Dolnym Śląsku. Został też piątym szpitalem w Polsce pod względem jakości świadczonych usług i zabezpieczenia medycznego.

Ranking „Bezpieczny Szpital ” od 12 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikuje „Rzeczpospolita”. W rankingu oceniana jest wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy pod uwagę biorą też komfort pobytu pacjenta, poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość  i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, finanse czy zarządzanie majątkiem.

W rankingu szpitali zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych na czele znalazło się Gdańskie Centrum Sercowo – Naczyniowe z Grupy AHP. Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Szpital Chorób Płuc im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi. W kategorii szpitali zabiegowych zwyciężyło Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa.

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi w Lubinie szpital z bazą diagnostyczną: zakładem diagnostyki laboratoryjnej i zakładem diagnostyki obrazowej. W Lubinie działa także przychodnia ogólna, przychodnia specjalistyczna oraz zakład rehabilitacji leczniczej. Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni. W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego.

Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty z NFZ na rok 2015 ma wartość  ponad 93 mln zł. Środki te finansują  ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie szpitalne (w ramach chorób wewnętrznych, kardiologii, gastroenterologii, okulistyki, onkologii, otolaryngologii, chemioterapii i programów lekowych), rehabilitację leczniczą, opiekę psychologiczną i leczenie uzależnień, stomatologię oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.