Miedziowe Centrum Zdrowia w gronie najbezpieczniejszych szpitali

0
306

Miedziowe Centrum Zdrowia  po raz kolejny znalazło się w gronie laureatów Rankingu Bezpieczny Szpital Przyszłości. Placówka zajęła ósme miejsce w Polsce wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych oraz drugie miejsce na Dolnym Śląsku.

W nowej kategorii, stworzonej ze względu na zmianę przepisów wprowadzających tzw. sieć szpitali, placówka zajęła trzecie miejsce w Polsce wśród szpitali zakwalifikowanych do II poziomu. Szpital został także uhonorowany nagrodą Inspiracje 2017, zainicjowaną po raz pierwszy w tym roku, przeznaczoną dla wyróżniających się w dziedzinie promowania nowych pomysłów, skutkujących zwiększeniem bezpieczeństwa pacjentów.

Ten nowy pomysł to otwarte w 2017 roku bloki operacyjne Szpitala “MCZ” S.A., których kompleksowe wyposażenie w elementy z miedzi przeciwdrobnoustrojowej jest unikalne nie tylko w Polsce, ale być może i na świecie.

Miedzią pokryte zostały prawie wszystkie sprzęty na nowych blokach. Dzięki zastosowaniu tej technologii można zminimalizować ryzyko zakażeń szpitalnych, między innymi gronkowcem złocistym. Bloki operacyjne otwarto na oddziałach: okulistycznym i laryngologicznym.

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi w Lubinie szpital z bazą diagnostyczną: zakładem diagnostyki laboratoryjnej i zakładem diagnostyki obrazowej. W Lubinie działa także przychodnia ogólna, przychodnia specjalistyczna oraz zakład rehabilitacji leczniczej. Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni. W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego.

Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.