Międzyzdroje: spółka Nowe Centrum buduje placówki medyczne

0
835

Nowe Centrum sp. z o.o., której udziałowcami są gmina Międzyzdroje oraz ATA- Beata Sienkiewicz buduje centrum administracyjne, w skład którego wejdą także obiekty przeznaczone na działalność leczniczą. Będzie wśród nich przychodnia publiczna oraz prywatne centra medyczne.

Spółka powstała na początku 2011 roku. Gmina Międzyzdroje posiada w niej 99 procent udziałów. Centrum administracyjne, które ma zamiar wybudować spółka, będzie się mieścić na terenie o powierzchni ponad siedmiu hektarów. Będzie obejmować między innymi ratusz miejski, bibliotekę, ośrodek pomocy społecznej,  rynek oraz drogi.

Obiekty te powstaną zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego pomiędzy ulicami Komunalną, Niepodległości, Gryfa Pomorskiego i Nowomyśliwską. Na pozostałym terenie wybudowane zostaną mieszkania wraz z lokalami użytkowymi. W lipcu 2011 roku rozpoczęto prace projektowe budynków użyteczności publicznej oraz niektórych obiektów części komercyjnej. Centrum administracyjne zostanie przekazane gminie w roku 2015.

Częścią Centrum będzie także przychodnia, która po wybudowaniu zostanie przekazania gminie. Jej oddanie do użytku ma nastąpić w roku 2014. Poza tym zaplanowano jeden lub więcej obiektów przeznaczonych na prywatną działalność medyczną, które zostaną sprzedane przyszłym użytkownikom lub administratorom.
– Liczba tych obiektów jest zależna od zmian wprowadzonych przez samorząd w planie zagospodarowania przestrzennego – mówi Mateusz Flotyński, prezes spółki Nowe Centrum.

Początkowo finansowanie inwestycji miało pochodzić z funduszy udziałowca strategicznego, który jednak wycofał się z przedsięwzięcia.
– Obecnie zakładamy, że środki na wybudowanie obiektów publicznych będą pochodziły ze sprzedaży nieruchomości na cele komercyjne – mówi prezes Flotyński.