Międzyzdroje: spółka Nowe Centrum buduje przychodnię

0
902

Nowe Centrum sp. z o.o. buduje przychodnię, która będzie częścią kompleksu administracyjnego powstającego w Międzyzdrojach. W skład centrum wejdą oprócz przychodni także inne obiekty przeznaczone na działalność medyczną.

28 maja 2014 spółka podpisała umowę z wykonawcą na budowę przychodni. Wykonawca – firma Skanska ma 12 miesięcy na realizację inwestycji. Koszt inwestycji wyniesie 4,2 mln zł.

Przychodnia będzie miała ponad 600 mkw powierzchni. Znajdą się tam gabinety medyczne przeznaczone do wydzierżawienia.

Nowe Centrum to spółka, której udziałowcami są gmina Międzyzdroje oraz ATA- Beata Sienkiewicz. Spółka powstała na początku 2011 roku. Gmina Międzyzdroje posiada w niej 99 procent udziałów. Centrum administracyjne, które ma zamiar wybudować spółka, będzie się mieścić na terenie o powierzchni ponad siedmiu hektarów. Będzie obejmować między innymi ratusz miejski, bibliotekę, ośrodek pomocy społecznej,  rynek oraz drogi.

Obiekty te powstaną zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego pomiędzy ulicami Komunalną, Niepodległości, Gryfa Pomorskiego i Nowomyśliwską. Na pozostałym terenie wybudowane zostaną mieszkania wraz z lokalami użytkowymi. W lipcu 2011 roku rozpoczęto prace projektowe budynków użyteczności publicznej oraz niektórych obiektów części komercyjnej.

Przychodnia zostanie przekazana gminie po wybudowaniu. W ramach Centrum powstanie też jeden lub więcej obiektów przeznaczonych na prywatną działalność medyczną, które zostaną sprzedane przyszłym użytkownikom lub administratorom.

Finanse na wybudowanie przychodni zostały uzyskane dzięki sprzedaży nieruchomości na cele komercyjne. Początkowo finansowanie inwestycji miało pochodzić z funduszy udziałowca strategicznego, który jednak wycofał się z przedsięwzięcia.