Minister zdrowia stawia na młodych

0
838

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał nowy Gabinet Polityczny, który składa się z młodych ludzi, którzy dotychczas nie pracowali w administracji rządowej. Jak wynika z opublikowanych na stronie resortu oświadczeń, bardzo skromne mają także doświadczenie zawodowe.

Szefem Gabinetu Politycznego został Tomasz Matynia, (urodzony w roku 1990), który przedtem zatrudniony był w Parlamencie Studentów RP oraz w Fundacji Polska-Europa. Gabinet Polityczny tworzą także: Maciej Binkowski (rocznik 1985), który pracował w biurze senatorskim jednego z senatorów oraz w Teatrze Komedia i Wojciech Kirejczyk (rocznik 1988), który pracował w firmie doradczej  MCC Grupa sp. z o. o. Jakub Banaszek, urodzony w roku 1991, zanim zaczął pracę w Gabinecie Politycznym Ministerstwa Zdrowia, nigdzie nie pracował, a jako źródło dochodów wskazał Radę Dzielnicy Ochota. Natomiast Aleksandra Lenowicz (rocznik 1988) była zatrudniona w Naczelnej Izbie Lekarskiej.

Gabinet Polityczny Ministerstwa Zdrowia odpowiada za prowadzenie spraw powierzonych przez ministra zdrowia wynikających z jego funkcji politycznej, które dotyczą współdziałania ministra z organami władzy państwowej, administracji publicznej i samorządowej, partii politycznych, związków zawodowych i organizacji społecznych.

Przygotowuje propozycje działań, analiz i raportów odnoszących się do zadań ministra. Koordynuje merytoryczne przygotowywanie narad, spotkań, wizyt krajowych i zagranicznych ministra, sekretarza stanu i podsekretarzy stanu, bierze także udział w tych przygotowaniach.