Ministerstwo Zdrowia zaprasza do konsultacji w sprawie pakietu kolejkowego

0
904


Pracodawcy Medycyny Prywatnej wspólnie z Pracodawcami RP uczestniczą w konsultacjach propozycji legislacyjnych ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, potocznie znanych pod hasłami ograniczenia kolejek i szybkiej ścieżki onkologicznej.

Ustawy te wnoszą także szereg zasadniczych zmian organizacyjnych w zakresie samego ustroju ochrony zdrowia. Zmiany te będą miały kluczowy wpływ na dostęp do rynku świadczeń oraz globalne przepływy finansowe w wielomiliardowej skali.

Wiceminister zdrowia Piotr Warczyński zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w 6 maja 2014 o godz. 15.00 w Sali Kolegialnej Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, przy ulicy Miodowej 15.

Zainteresowani, którzy chcieliby wziąć udział w dyskusji, proszeni są o przesłanie zgłoszenia do Grzegorza Byszewskiego na adres g.byszewski@pracodawcyrp.pl oraz o przesłanie uwag do pakietu ustaw w terminie do końca kwietnia br. Ministerstwo Zdrowia nie przewiduje jakichkolwiek przedłużeń lub opóźnień w konsultacjach.

Propozycje ustaw i rozporządzeń tzw. pakietu kolejkowego znajdują się pod adresem http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/pakiet-kolejkowy-przekazany-do-konsultacji .