Mobilna Klinika Serca PAKS na Półmaratonie Dąbrowskim

0
1015

10 kwietnia 2016 roku, w ramach IX Półmaraton Dąbrowski ArcellorMittal Poland, do dyspozycji biegaczy już po raz drugi otwarta zostanie Mobilna Klinika Serca zorganizowana przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS). Biegacze będą mogli skorzystać bezpłatnie z badań profilaktycznych pozwalających ocenić ich stan zdrowia.

Podczas trwania imprezy Mobilna Klinika Serca PAKS oferować będzie podstawowe badania kardiologiczne obejmujące badanie ciśnienia oraz badanie EKG. Lekarz udzieli specjalistycznej porady i zinterpretuje wyniki badań.

Angażując się w Półmaraton Dąbrowski lekarze z PAKS chcieli przypomnieć zarówno środowiskom organizujących biegowe imprezy masowe, jak i samym biegaczom, że amatorski sport jest korzystny dla organizmu, ale powinien być uprawiany pod pewnymi warunkami. Treningi oraz odpowiednia dieta to tylko jeden z wielu etapów przygotowań do biegów długodystansowych. Poważne i odpowiedzialne podejście do startu oznacza regularne wykonywanie niezbędnych badań.

Z myślą nie tylko o dąbrowskich biegaczach, ale i o wszystkich aktywnych osobach, PAKS przygotował specjalny zestaw badań o nazwie pakiet sportowca „Zdrowe Serce”. Obejmuje on specjalistyczne badania diagnostyczne, które pozwolą sprawdzić, czy zbyt intensywny ruch nie będzie zagrożeniem. W ramach pakietu można wykonać między innymi badanie EKG spoczynkowe, test wysiłkowy oraz USG serca. W skład pakietu wchodzi również konsultacja lekarska dotycząca przede wszystkim oceny ryzyka wystąpienia cukrzycy, jak i chorób układu krążenia. Sportowcy będą mogli również dowiedzieć się jaką stosować dietę i jak prowadzić bezpieczną aktywność. Inny bardzo ważny dla sportowców pakiet, który proponuje należące do Grupy Uzdrowisko Ustroń, to pakiet dla biegacza „Regeneracja i odpoczynek”. Jest to pobyt trzydniowy z zabiegami regeneracyjnymi z wykorzystaniem naturalnej borowiny i solanki, specjalistyczną gimnastyką pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz konsultacje z fizjoterapeutą.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca oraz Uzdrowisko Ustroń już w 2015 roku wspierały uczestników Półmaratonu Dąbrowskiego, badania w ramach Mobilnej Kliniki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem sportowców.