MSP sprzedaje Uzdrowisko Rabka

0
1094


Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia 1.939.500 akcji stanowiących 91,06 procent kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Rabka S.A.  To już kolejna próba prywatyzacji tego uzdrowiska.

W czerwcu 2012 nastąpiło zamknięcie negocjacji dotyczących nabycia udziałów spółki. Taką samą decyzję MSP podjęło w styczniu 2012 roku. 

Zakupem akcji uzdrowiska zainteresowanych było już kilka firm. W roku 2011 były to: Artmedik, spółka prowadząca szpitale w Jędrzejowie i w Kielcach, a także STP Investment S.A. z siedzibą w Bochni i Konsorcjum: Krakowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Krakowie i Laskowski Spółka Komandytowo – Akcyjna z siedzibą w Krakowie. W roku 2012 oferty złożyły następujące podmioty: Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne Lotos Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju,: PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich oraz Jan Andrzej Wieczorkowski, zamieszkały w Krakowie.

Uzdrowisko Rabka specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego, przemiany materii, narządu ruchu, a także schorzeń kardiologicznych u dzieci i dorosłych. Liczy około 700 łóżek, umiejscowionych w sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. Uzdrowisko ma zawarty kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu na rok 2012 wynosi 7,4 mln zł.