MSP zakończyła proces prywatyzacji Uzdrowiska Wieniec

0
1054

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o podpisaniu w dniu 31 lipca 2013 r. umowy sprzedaży 99 udziałów Skarbu Państwa w spółce Uzdrowisko Wieniec sp. z o.o. Zbycie udziałów Skarbu Państwa zakończyło proces prywatyzacji spółki. Udziały stanowiły 0,16% kapitału zakładowego. Kupił je dotychczasowy większościowy udziałowiec – Krzysztof Grządziel.

Krzysztof Grządziel z Włocławka w grudniu 2010 roku kupił 93 procent kapitału zakładowego w spółce Uzdrowisko Wieniec. Kosz zakupu wynosił wówczas 12 167 680 zł. Krzysztof Grządziel jest między innymi założycielem firmy DGS oraz jednym z najbogatszych Polaków. Jego majątek jest szacowany na 500 mln zł. Niedawno ukończył we Włocławku budowę Osiedla Bursztynowego na 106 mieszkań. Założył też fundację Samotna Mama wspierającą rodziców samotnie wychowujących dzieci.

Uzdrowisko Wieniec Sp. z o.o. jest jednym z trzech kujawskich uzdrowisk położonym około 6 km od Włocławka na terenie gminy Brześć Kujawski. Specjalizuje się w leczeniu chorób układu ruchu oraz układu krążenia dla dorosłych, a w szczególności schorzeń reumatycznych i ortopedyczno-urazowych, chorób układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem stanów po zwale serca, naczyń obwodowych i nadciśnienia tętniczego. W zabiegach wykorzystuje się przede wszystkim właściwości borowiny i wód leczniczych (m.in. siarkowych) pochodzących z tamtejszych złóż, oraz inne czynniki fizykalne: ciepło, zimno, światło, prądy i masaże. Uzdrowisko świadczy także usługi w ramach Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. 

Uzdrowisko prowadzi również działalność produkcyjną. Posiada rozlewnię wody mineralnej Selena oraz produkcję borowiny z własnych złóż dla potrzeb własnych i na sprzedaż.

Właściciel inwestuje w rozwój Uzdrowiska. W roku 2012 otwarto tutaj rehabilitacyjny basen uzdrowiskowy, budowa była realizowana przy wsparciu funduszy unijnych. Obecnie trwają pracę związane z modernizacją Parku Zdrojowego, powstają nowe alejki i parkingi z kamienia granitowego, zostanie wymienione oświetlenie i mała architektura. Trwa realizacja nowoczesnego Pensjonatu Uzdrowiskowego, który posze¬rzy ofertę Uzdrowiska o działalność rekreacyjną SPA oraz wypoczynkowo-hotelową, kie¬rowaną głównie do gości komercyjnych i turystów. Usługi wzbogacone zostaną o basen z zespołem saun (fińska, infrared, calda¬rium), solarium, ścieżkę Kneippa i grotą lodową. Zaplanowane są pomieszczenia do odnowy biologicznej, siłownia, sala fitness, kręgielnia, bilard, a ponadto punkt apteczny, sklep, fryzjer i kosmetyczka. Obiekt, dostosowany tak¬że do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadać będzie około 800 miejsc hotelowych oraz sale konferencyjne. Nowy pensjonat ma rozpocząć działalność w roku 2014.

Zarząd spółki Uzdrowisko Wieniec sp. z o.o. tworzą: Alicja Iżycka, prezes zarządu, oraz Janusz Zaborowicz – wiceprezes.