Nadmorskie Centrum Medyczne: nowe poradnie specjalistyczne

0
993

W Przychodni „Kołobrzeska”, należącej do sieci placówek Nadmorskiego Centrum Medycznego z Gdańska, rozpoczął działalność Ośrodek Medycyny Podróży oraz poradnia szczepień ochronnych.

Koszt konsultacji lekarskiej w Ośrodku wynosi 65 zł (bez szczepień). Ośrodek jest czynny raz w tygodniu przez godzinę, w razie potrzeby godziny działalności zostaną wydłużone.

W jednostce konsultacji udziela lekarz pediatra, posiadający certyfikaty z wakcynologii oraz kwalifikacji do szczepień osób wyjeżdżających za granicę. W przychodni prowadzone jest także doradztwo w zakresie programu „Bezpieczny partner w podróży” we współpracy z biurami turystycznymi.

Do poradni mogą się zgłaszać osoby z dziećmi lub dorośli z problemami zaburzeniami kalendarza szczepień, planowaną splenectomią (wycięcie śledziony), przed lub po leczeniu immunosupresyjnym, planujące wyjazd za granicę. Placówka oferuje kwalifikację do szczepień i ich wykonywanie, chemioprofilaktykę przeciwmalaryczną, wskazówki dotyczące przygotowania apteczki podróżnej, pomoc w zakresie profilaktyki zdrowotnej w podróży i kraju docelowym oraz określenie rodzaju i wykonanie badań dodatkowych wymaganych w podróży i kraju docelowym.

Przychodnia Kołobrzeska funkcjonuje w dzielnicy Gdańsk-Przymorze przy ulicy Kołobrzeskiej 46. Pozostałe placówki Nadmorskiego Centrum Medycznego to: Gdyńska, Biwakowa, Gospody, Jagiellońska, Kilińskiego, Świętokrzyska, Polanki oraz najnowsza, otwarta 13 maja 2013 roku – Otomińska.

Oferta usług świadczonych przez Nadmorskie Centrum Medyczne obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, diagnostykę obrazową, między innymi badania rezonansu magnetycznego, i laboratoryjną, rehabilitację, stomatologię, działalność profilaktyczną oraz nocną i świąteczną obsługę chorych a także chirurgię jednego dnia. Podstawową opieką medyczną oferowaną przez placówki objętych jest  ponad 100 000 mieszkańców Gdańska.

Placówki Centrum oferują zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Centrum z Funduszem na rok 2013 ma wartość 9 125 024,98 zł (kwota nie uwzględnia usług w zakresie POZ). Środki te finansują w przeważającej większości ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.