Naklo i Szubin: termomodernizacja szpitali

0
920

W Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie trwa termomodernizacja. Szpital pozyskał na ten cel 1,8 mln zł dotacji ze środków mechanizmu finansowego EOG. Cały koszt projektu termomodernizacji to 2,5 mln złotych.

Prace potrwają do końca kwietnia 2017. Zakres inwestycji w budynku głównym szpitala w Nakle obejmuje między innymi docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż ogniw fotowoltaicznych.

W przychodni w Nakle prace obejmują docieplenie ścian budynku, docieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej i wymianę oświetlenia na energooszczędne. W szpitalu w Szubinie prace wykonane zostaną w tym samym zakresie, a dodatkowo wymieniona zostanie stolarka drzwiowa.

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie obejmuje 8 oddziałów (w sumie 243 łóżka), 31 poradni, 13 pracowni, a także poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz Nowe Ratownictwo Medyczne.

Placówka jest zarządzana przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A., która prowadzi również placówki w Olkuszu, Świeciu, Wąbrzeźnie, Wschowie, Kostrzynie nad Odrą, Świebodzinie,  Skwierzynie i Szprotawie.