NCBiR: ogłoszenie II konkursu w ramach programu Strategmed

0
779


Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków w II konkursie w ramach programu „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjny” – Strategmed. Nabór wniosków jest prowadzony w elektronicznym systemie OSF od 25 lipca do 23 września 2014 roku.

Na stronie https://osf.opi.org.pl można pobrać regulamin konkursu, wzory umowy oraz wniosku, a także formularze dotyczące ubiegania się o pomoc.

Na program Strategmed  przeznaczone jest w sumie 800  mln zł. Jest to pierwszy program strategiczny stworzony na podstawie Krajowego Programu Badań, wyznaczający strategiczne dla państwa kierunki badań naukowych i prac rozwojowych. Dotyczy chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory złośliwe, choroby układu krążenia, a także choroby neurodegeneracyjne, określanych największe zagrożenie zdrowotne w perspektywie najbliższych lat.

Program Strategmed będzie realizowany do końca 2017 roku. W pierwszym konkursie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło na projekty 310 mln zł. W przyszłym roku Centrum planuje ogłosić jeszcze jeden konkurs na kwotę około 270 mln złotych.