Nestor Medical: nowa pracownia diagnostyczna

0
1232

Spółka Nestor Medical z Bydgoszczy otworzyła pracownię tomografii komputerowej w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie. To druga placówka spółki. Oprócz niej Nestor Medical prowadzi pracownię rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym w Śremie.

Koszt inwestycji w Pałuckim Centrum Zdrowia wyniósł około 2 mln zł i obejmował zaadaptowanie pomieszczeń, znajdujących się na parterze szpitala, oraz ich wyposażenie w sprzęt firmy GE. W ciągu najbliższych miesięcy badania wykonywane w pracowni będą bezpłatne jedynie dla pacjentów szpitala. Osoby spoza placówki będą mogły wykonać badania komercyjne, których koszt badań wyniesie od 270 do 800 zł. Nestor Medical będzie się starać o kontrakt z NFZ na drugą połowę roku 2012. Dotychczas pacjenci żnińskiego szpitala w celu wykonania badań TK musieli korzystać z placówek w Inowrocławiu lub Bydgoszczy.

Pałuckie Centrum Zdrowia prowadzone jest przez spółkę ze 100 procentowym udziałem samorządu powiatowego w Żninie. Szpital prowadzi 7 oddziałów (w tym OIOM i SOR), poradnie specjalistyczne i pracownię mikrobiologii.

Spółka Nestor Medical Usługi Medyczne Trepka i Wspólnicy spółka jawna działa od grudnia 2009 roku. Jej właścicielami są Aleksander Trepka i Witold Barcikowski. W grudniu 2009 roku NZOZ Nestor Medical uruchomił pracownię rezonansu magnetycznego w Szpitalu w Śremie, wyposażoną w aparat NMR z systemem otwartym typ Airis Mate firmy Hitachi.