Neuca: 47 mln zł na budowę sieci przychodni

0
882

Neuca zakończyła pierwszy etap budowy sieci przychodni Świat Zdrowia, w skład której wchodzi obecnie 31 placówek ochrony zdrowia działających w sześciu województwach. Na ten cel wydane zostało ponad 47 mln złotych.

„Dostęp do pacjenta pozwala nam pójść jeszcze krok dalej, bo otwiera przed nami wiele synergicznych obszarów biznesowych względem naszej podstawowej  działalności” – informuje zarząd spółki Neuca S.A. w komentarzu do raportu finansowego za rok 2015.

Neuca w ostatnich kwartałach zainwestowała w trzy firmy zajmujące się badaniami klinicznymi – Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Grupa posiada 8 ośrodków badań klinicznych oraz zatrudnia około 200 pracowników w tym około 70 monitorów badań klinicznych. W roku 2015  Grupa realizowała ponad 100  kontraktów badań klinicznych.

W skład Grupy w 2015 roku weszła również spółka Diabdis, prowadząca projekt telemedyczny, który spółka w roku 2016 zacznie komercjalizować. Spółka Diabdis jest producentem urządzenia integrującego się z glukometrem medycznym. Głównym celem projektu jest opieka i edukacja pacjentów chorych na cukrzycę typu 1 i 2 poprzez analizę i zarządzanie danymi glikemii. Grupa Neuca w roku 2016 planuje nadal rozwijać badania kliniczne oraz rozwijać usługi i produkty w segmencie telemedycyny.

W 2016 roku Neuca planuje przejęcie kolejnych przychodni i dalsze inwestycje na tym rynku. Grupa planuje stworzyć sieć przychodni i wykorzystując efekt synergii, zbudować kompleksową ofertę ochrony zdrowia dla pacjenta.

Podstawową działalnością Neuca jest dystrybucja leków. W portfolio spółki jest ponad 450 produktów własnych, roczna wartość sprzedaży przekracza 85 mln zł, a wynik netto w tym segmencie stanowi już ponad 15 procent zysku całej Grupy.

Grupa Neuca osiągnęła w 2015 roku 102 mln zł zysku netto o 19 procent więcej niż rok wcześniej.