Neuca: inwestycja w kolejną przychodnię

0
832

Neuca Med, spółka zależna Grupy Neuca kupiła 100 procent udziałów firmy Migmed Centrum Medyczne Sp. z o.o., prowadzącej przychodnię w Wąbrzeźnie, w województwie kujawsko – pomorskim.

Placówka obejmuje opieką 2,5 tysiąca pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej, świadczy także usługi specjalistyczne.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich. Obecnie w skład sieci Świat Zdrowia wchodzą 42 przychodnie w 7 województwach.

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce.