Neuca: przejęcie kolejnej przychodni

0
1118


Neuca Med sp. z o.o., jednostka zależna od Neuca S.A., nabyła 1 września 2015 roku 100 procent  udziałów przedsiębiorstwa Medicus Grójec Sp. z o.o. z siedzibą w Grójcu. To już trzynasta placówka medyczne przejęta przez Neuca Med.

Nabyta spółka prowadzi przychodnię lekarską w Grójcu przy ulicy Mszczonowskiej 35. Placówka działa od 2000 roku i świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki dla około 10 tysięcy pacjentów.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Grupę Kapitałową Neuca własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza obecnie 13 przychodniami, w sześciu województwach. Placówki przejęte przez Neuca Med działają  w Łodzi, Zgierzu, w Głogowie, Tychach, Poznaniu, Dzierżoniowie, Chełmży i w Grójcu.

14 sierpnia 2015 roku Grupa Neuca kupiła 64,3 procent akcji spółki Bioscience S.A., która działa w obszarze planowania oraz realizacji badań klinicznych nad nowymi lekami i wyrobami medycznymi. Neuca posiada także 75 procent udziałów spółki Clinport, która zajmuje się badaniami klinicznymi. Natomiast w marcu 2015 Neuca nabyła 70 procent udziałów w spółce Diabdis Sp. z o.o., prowadzącej działalność w obszarze telemedycyny, a w czerwcu 2015 – 70 procent udziałów spółki Mediporta, która rozwija i dostarcza oprogramowanie dla placówek medycznych.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30  procent.