Neuca – przejęcie spółki Examen

0
1103

Sieć ośrodków badań klinicznych Pratia S.A., należąca do Grupy Neuca, 3 lutego 2020 roku objęła 100 procent udziałów Examen sp. z o.o., firmy specjalizującej się w badaniach z zakresu onkologii i hematologii.

Examen ze Skórzewa koło Poznania to jeden z największych ośrodków badań klinicznych w zachodniej Polsce. Firma została założona w 2016 roku przez dwóch lekarzy: dr hab. n. med. Macieja Kaźmierczaka oraz Michała Kwiatka, którzy w codziennej praktyce zajmują się hematoonkologią.

– Nasz ośrodek od 2016 roku bardzo dynamicznie się rozwija, a współpraca z Pratią otwiera przed nami nowe perspektywy. Dzięki niej Examen wejdzie do sieci ośrodków, które specjalizują się między innymi w zakresie badań onkologicznych i hematologicznych, co stanowiło do tej pory jeden z głównych obszarów naszej aktywności – mówi Michał Kwiatek, kierownik ośrodka badań klinicznych Examen.

Examen ma do dyspozycji własny, 350-metrowy kompleks zaadaptowany z myślą o badaniach klinicznych z gabinetem vital-signs, czterema gabinetami konsultacyjnymi, osobną strefą leku badanego z monitoringiem temperatury, salą konferencyjną i przestrzenią koordynatorską.

Ośrodek do tej pory przeprowadził (badania zakończone lub z zamkniętą rekrutacją) już ponad 20 prób klinicznych, zarówno II, jak i III fazy.

To kolejna inwestycja Neuca obszarze badań klinicznych. Spółka Examen dołączyła do Małopolskiego Centrum Medycznego – obecnie część spółki Pratia oraz firmy typu CRO – CRO ClinScience (powstałe z połączenia Biosciecne i ClinMed Pharma), które są odpowiedzialne za rozwój tego segmentu w Grupie.

Czytaj także: Fizjoterapia w prywatnych placówkach szansą dla pacjentów>>>

Examen obok największego ośrodka badań klinicznych z hematooonkologii Pratia Kraków, Szpitala Wielospecjalistycznego w Ostrołęce, nowo powstającego ośrodka onkologicznego w Katowicach stanowić będzie już czwartą lokalizację, w której Pratia umożliwia realizację prowadzenia badań klinicznych z onkologii dla firm farmaceutycznych. Obecnie spółka prowadzi prawie 200 projektów w 8 wyspecjalizowanych ośrodkach, z czego około 40 procent stanowią badania kliniczne w onkologii.

Zgodnie z postanowieniami umowy obaj założyciele spółki Examen pozostają w jej strukturach, kontynuując wspólne prace nad dalszym rozwojem firmy.

Neuca działa na kilku obszarach na rynku ochrony zdrowia. Zajmuje się hurtową dystrybucją farmaceutyków do aptek, a poprzez spółkę Synoptis Pharma prowadzi działalność w zakresie zarządzania markami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+ i Kic Kic.

Prowadzi także sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia, spółki odpowiedzialne za rozwój usług telemedycznych oraz platformy  e-commerce skierowane do pacjenta.