Neuca przejęła kolejną przychodnię

0
1041


Neuca Med, spółka z Grupy Neuca, przejęła kolejną przychodnię, tym razem w województwie kujawsko-pomorskim. Przychodnia Lekarska Zespołu Opieki Rodzinnej „Mój Lekarz” spółka cywilna prowadzi placówkę w Chełmży.

Przychodna mieści się przy ulicy Szewskiej. Świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, wykonuje też badania USG. Opieką obejmuje prawie 5 tysięcy pacjentów.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich. W wyniku przeprowadzonych transakcji Neuca Med posiada obecnie dziesięć przychodni, w czterech województwach. Łącznie placówki należące do Grupy Neuca Med obsługują już ponad 30 tysięcy pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz około 10 tysięcy pacjentów miesięcznie w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS).

Neuca przejęła już przychodnie w Głogowie (Konsylium), Eskulap i Helpmed w Tychach, Pro Familia w Dzierżoniowie oraz Ognik w Poznaniu.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.