Neuca przejęła spółkę Ortopedio.pl

0
925

Neuca Med, spółka z Grupy Neuca, kupiła 100 procent udziałów spółki Ortopedio.pl sp. z o.o., która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Nabycie Ortopedio.pl. jest elementem realizacji strategii rozwoju Grupy Neuca, obejmującej wsparcie niezależnych aptek.

Neuca Med to spółka zależna Neuca S.A., która została utworzona w roku 2014, głównie w celu przejmowania placówek medycznych. Obecnie prowadzona przez spółkę sieć Świat Zdrowia obejmuje 21 placówek. Działają one w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim, wielkopolskim, mazowieckim i dolnośląskim.

Neuca Med przejęła także udziały w spółkach prowadzących badania kliniczne – Clinport,  BioScience i Medica Pro Familia a także w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych oraz w spółce Diabdis, prowadzącej działalność w zakresie telemedycyny.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce.