Neuca przejmuje kolejną przychodnię

0
961


Neuca Med, spółka z Grupy Neuca, nabyła 100 procent udziałów przedsiębiorstwa Przychodnia Rejonowa Numer 3 Eskulap Zespół Lekarzy Rodzinnych Sp. z o.o. Spółka prowadzi przychodnię lekarską w Tychach przy ulicy Stefana Czarneckiego 6.

Placówka świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Opieką obejmuje blisko 3,5 tysiąca pacjentów.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku przeprowadzonych transakcji Neuca Med Sp. z o.o. posiada obecnie osiem przychodni, w tym cztery w Tychach.

Pod koniec września Neuca poinformowała o przejęciu NZOZ-u Helpmed w Tychach, a w lipcu 2014 – o przejęciu spółki Pro Familia, która prowadzi dwie placówki w Dzierżoniowie i w Niemczy, oraz o przejęciu przychodni Ognik z Poznania.

Nowy segment działalności Grupy Neuca jest elementem strategii zakładającej poszukiwanie dodatkowych obszarów wzrostu na szeroko rozumianym rynku ochrony zdrowia. Plan Grupy zakłada zbudowanie ogólnopolskiej sieci przychodni lekarskich.

Grupa Kapitałowa Neuca to ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.

Strategia Grupy polega na koncentracji na rozwoju podstawowej działalności, którą jest hurtowa dystrybucja farmaceutyków, przy równoczesnym rozwoju synergicznych biznesów, bezpośrednio z nią powiązanych. Należą do nich: zarządzanie własnymi markami produktów farmaceutycznych, tworzenie systemów informatycznych oraz świadczenie specjalistycznych usług reklamowych na rynku ochrony zdrowia. Grupa działa także na rynku usług wydawniczych (tytuły „Świat Zdrowia”, „Moje Zdrowie”, „Magazyn Aptekarski”).