Neuca rozwija komercyjne usługi telemedyczne

0
816

Spółka Neuca, która zapowiedziała rozwój projektu telemedycznego Diabdis, na początku maja 2016 dostarczyła urządzenie dedykowane osobom chorym na cukrzycę do pierwszych 100 pacjentów spośród 300 zarejestrowanych.

Diabdis to urządzenie i aplikacja monitorująca poziom cukru u diabetyków. Neuca chce dotrzeć docelowo z tym urządzeniem do około 450 tysięcy osób chorych na cukrzycę poprzez apteki, które z nią współpracują.

Producentem urządzenia jest spółka Diabdis, której 70 procent udziałów Neuca nabyła od 4 Health Group Sp. z o.o. z Katowic w marcu 2015 roku. Nabycie Diabdis Sp. z o.o. było elementem realizacji strategii, obejmującej rozwój spółki w segmencie telemedycyny.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce.

Neuca inwestuje także w placówki medyczne. W skład sieci przychodni Świat Zdrowia wchodzi obecnie 31 placówek działających w sześciu województwach. Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.