Neuca rusza z program dla start-upów

0
283

Neuca intensyfikuje działalność w innowacyjnych segmentach rynku ochrony zdrowia. W tym celu powołała zespół Neukubator, który jest odpowiedzialny za poszukiwanie firm, które zapewnią Grupie synergie z połączenia w kontekście współpracy z indywidualnymi aptekami – głównymi partnerami Neuca.

– Od wielu lat działamy w różnych obszarach szeroko rozumianego rynku ochrony zdrowia. W każdym z nich chcemy wprowadzać innowacje, aby być bardziej konkurencyjnym i podnosić jakość oferty dla niezależnych aptek. W tym celu zdecydowaliśmy się na rozwój biznesów zorientowanych na pacjenta, a także współpracę z mniejszymi firmami, które rozwijają ciekawe produkty i usługi na rynku zdrowia – mówi Tomasz Józefacki, wiceprezes Grupy Neuca ds. rozwoju biznesu.

Do tej pory spółka zrealizowała już trzy inwestycje w medyczne start–upy: Diabdis, urządzenie i aplikację monitorującą poziom cukrzycy u diabetyków, Mediportę, dostarczającą oprogramowanie w modelu SaaS dla przychodni oraz Ortopedio.pl, internetowego dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

– Interesują nas podmioty nie tylko z branży telemedycznej, e-commerce oraz IT, w których jesteśmy obecni. Innowacje można wprowadzać również w bardziej tradycyjnych obszarach naszej działalności. Przykładowo w segmencie logistycznym wdrożyliśmy w 2015 roku system mobilny zapewniający wiele korzyści niezależnym aptekom, między innymi szybkie księgowanie wpłat, śledzenie każdej przesyłki, elektroniczne potwierdzenia dostawy – tłumaczy Tomasz Józefacki.

Z myślą o inwestowaniu w start-upy Neuca tworzy program akceleracyjny, za którego koordynację odpowiedzialny jest Neukubator. W ramach tej inicjatywy w Toruniu, w czwartym kwartale 2016 roiku Grupa zorganizuje warsztaty dla start –upów, podczas których przedstawiciele młodych biznesów będą mogli zaprezentować swoje projekty. Spółka nie wyklucza nawiązania bliższej współpracy z najlepszymi z nich.

– Chcemy, aby to właśnie Toruń, gdzie znajduje się nasza siedziba, skupiał uwagę medycznych start-upów. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizacje wydarzenia w tym miejscu. Po wstępnej selekcji chcemy umożliwić młodym firmom prezentację przed szerszą publicznością. Możemy zainwestować w najlepsze projekty, które pokażą się w Toruniu. Naszym celem jest rozwój tych przedsięwzięć wspólnie z założycielami i długoterminowe budowanie wartości całej Grupy – zaznacza Tomasz Józefacki.