Neuca współpracuje z młodymi firmami z rynku medycznego

0
802

Grupa Neuca buduje platformę do współpracy z młodymi, rozwijającymi się firmami. W ramach tej inicjatywy 12 start –upów  z całej Polski wzięło udział w organizowanym przez spółkę w Toruniu NEUkubator Healthcare Lab.

Wśród współpracujących z Neuca znaleźli się między innymi:  eDoktor24.pl, All4Care, Nurseum, Neurodio.

Druga odsłona programu dla start-upów odbyła się 5 października 2017 roku, było to spotkanie warsztatowo – laboratoryjne, na którym eksperci nowych technologii wymieniali się wiedzą, doświadczeniami i rozwiązaniami funkcjonującymi na rynku zdrowia. 

W roboczej formule startupowcy z całej Polski, działający i odnoszący sukcesy w różnych obszarach rynku, szukali rozwiązań konkretnych problemów w obszarach przychodni medycznych, telemedycyny i badaniach klinicznych. 

Jednym z wyzwań jest kwestia wstępnej diagnostyki w leczeniu w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Grupa Neuca również razem ze start-upami stara się rozwiązać kwestie analizy danych pacjenta diabetelogicznego oraz automatyzacji tworzenia diety dla osób chorych na cukrzycę. Neuca wspólnie z innowacyjnymi firmami chce również zwiększyć efektywność dotarcia do pacjentów w badaniach klinicznych.

Grupa liczy, że po spotkaniu w ciągu kwartału zaprojektuje propozycje rozwiązań wskazanych zagadnień.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce.

Od 2014 roku Neuca  za pomocą przejęć tworzy grupę przychodni. W tym celu powołana została spółka Neuca Med.

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Pod koniec roku 2016 Neuca Med nabyła 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska S.A., która specjalizuje się w usługach telekardiologicznych.