Neuca: wzrost przychodów z telemedycyny, przychodni i badań klinicznych

0
724

Grupa Neuca odnotowała w I kwartale 2020 roku przychody w segmencie – przychodni, badań klinicznych i telemedycyny w wysokości 39,6 mln zł, co oznacza wzrost o 3 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku 2019.

Ten segment działalności grupy w I kwartale 2020 osiągnął 1,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej.

Przychody ze sprzedaży całej Grupy Neuca w I kwartale 2020 roku wyniosły 2,6 mld zł, co oznacza wzrost o 23 procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Grupa osiągnęła także ponad 70 mln zł zysku operacyjnego, który wzrósł o 46 procent w porównaniu do pierwszego kwartału 2019 roku.

Na poziomie zysku netto bez zdarzeń jednorazowych Neuca wypracowała 49,7 mln zł czyli o 34 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży w segmencie hurtu aptecznego w I kwartale 2020 roku wyniosły 2,6 mld zł, co stanowi wzrost o 24 procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Czytaj także: Niepubliczne laboratoria medyczne aktywnie wspierają walkę z pandemią COVID-19>>>

Bardzo wysoka dynamika sprzedaży była w dużej mierze efektem niespotykanego zainteresowania farmaceutykami i wyrobami medycznymi pod koniec lutego oraz w marcu 2020, wynikającego z zagrożenia związanego z COVID-19.

Neuca działa na kilku obszarach na rynku ochrony zdrowia. Zajmuje się hurtową dystrybucją farmaceutyków do aptek, a poprzez spółkę Synoptis Pharma prowadzi działalność w zakresie zarządzania markami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+ i Kic Kic.

W I kwartale 2020 Neuca osiągnęła 30,8 procenta udziałów w rynku hurtu aptecznego, w segmencie aptek niezależnych udziały osiągnęły 34 procent.

Prowadzi także sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia, liczącą obecnie 69 placówek w siedmiu województwach, spółki odpowiedzialne za rozwój usług telemedycznych oraz platformy e-commerce skierowane do pacjenta.

W roku 2019 Grupa Neuca uzyskała przychody z działalności przychodni lekarskich, badań klinicznych i telemedycyny w wysokości ponad 158 mln zł.