Neuca: zakup Śląskiego Centrum Osteoporozy

0
1048

Neuca Med, spółka zależna Neuca S.A. nabyła 100 procent udziałów przedsiębiorstwa Śląskie Centrum Osteoporozy sp. z o.o. Centrum prowadzi specjalistyczną przychodnię w zakresie diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz osteopenii.

Przychodnia działa w Katowicach przy ulicy Opolskiej 11/3.

Inwestycje w opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza obecnie 14 przychodniami w sześciu województwach. Placówki przejęte przez Neuca Med działają w Katowicach, Łodzi, Zgierzu, w Głogowie, Tychach, Poznaniu, Dzierżoniowie, Chełmży i w Grójcu.

Neuca inwestuje też w badania kliniczne. W tym celu kupiła udziały w spółkach: Bioscience S.A., Clinport oraz Medica Pro Familia. Poza tym Neuca kupiła 70 procent udziałów spółki Mediporta, która rozwija i dostarcza oprogramowanie dla placówek medycznych.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30  procent.