NFZ: kontraktowanie chirurgii jednego dnia pod znakiem zapytania

0
878

Prezes NFZ rozesłał do oddziałów wojewódzkich Funduszu pismo dotyczące wygaśnięcia kontraktów w zakresie chirurgii jednego dnia. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostaną ogłoszone konkursy na te świadczenia na rok przyszły.

Rzecznik prasowy NFZ Andrzej Troszyński nie potwierdził, że w piśmie była zawarta informacja o tym, że kontraktowania dla chirurgii jednego dnia w ogóle nie będzie. Jednak nie udzielił także informacji na temat tego, czy takie konkursy zostaną ogłoszone.

– Trwają prace nad warunkami dotyczącymi usług w zakresie chirurgii jednego dnia – powiedział Andrzej Troszyński. – Jednak nie mogę w tej chwili odpowiedzieć na pytanie jakie to będą warunki oraz czy i kiedy zostaną ogłoszone konkursy.
W piśmie wysłanym do oddziałów była mowa o wygaśnięciu z dniem 1 stycznia 2012 roku. kontraktów zawartych z placówkami medycznymi na usługi w zakresie chirurgii jednego dnia.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej zapowiadają wystąpienie w tej sprawie do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz do nowego Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza.