Novia Med: inwestycja w sprzęt medyczny

0
817


NZOZ Novia Med  Chorzowa inwestuje w nowe usługi i sprzęt medyczny. Placówka zakupiła rentgen stomatologiczny służący do wykonywania zdjęć cyfrowych. Rozszerza także zakres oferowanych usług.

Rentgen stomatologiczny to aparat HELIODENT PLUS wraz z radiowizjografią cyfrową XIOS, w którym dawka promieniowania została zredukowana o 90 procent w stosunku do klasycznego zdjęcia RTG. Można za jego pomocą wykonać bezpiecznie kilka zdjęć. W dodatku już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia można otrzymać precyzyjną jakość obrazu widoczną na monitorze komputera.

Placówka systematycznie zatrudnia nowych specjalistów, w ostatnim czasie między innymi endokrynologa. Wydłużyła godziny przyjęć do 20.00. Prowadzi także akcje profilaktyczne, oferując badania mammograficzne i densytometryczne.

ZOZ Novia Med działa od 1993 roku (do jesieni 2011 roku jako NZOZ Era Med). Placówka oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, stomatologii, rehabilitacji, diagnostyki oraz medycyny pracy. Większość usług jest finansowana przez NFZ, część jest komercyjna.

Wartość kontraktu z NFZ na rok 2012 wynosi 1 391 107,70   zł i dotyczy rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Komercyjne usługi świadczone są m.in. przez poradnie ginekologiczną i hepatologiczną. Usługi z zakresu stomatologii dodatkowo świadczone są także poza Chorzowem, w gabinecie dentystycznym znajdującym się w Katowicach przy ul. Brzozowej 13.

NZOZ współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Novia sp. z o.o., właściciel NZOZ-u należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.